האם באמת אנשים מתגרשים יותר?

בשנים האחרונות אנו קוראים יותר ויורת בכתבות וסיפורי רכילות שונים על מפורסמים מהארץ ומהעולם שהחליטו לפרק את החבילה ולהתגרש. כדאי לדעת כי אחוז שיעורי הגירושים אינו עולה בכל שנה רק אצל הכוכבים הגדולים, אלא גם עבור משפחות שונות שחיות בינינו בארץ.

על פי נתוני בתי הדין הרבניים בשנת 2018, קיימת עלייה של 5% בשיעור המתגרשים לעומת הנתונים של שנת 2017. יש כאלו שיגידו כי "טרנד הגירושים" בשנים האלו נובע בגלל נישואים בגיל מוקדם יחסית, כך ששני בני הזוג טרם הכירו אחד את השני באופן מוחלט ורק במרוצת השנים החסרונות עלו על היתרונות – והם הגיעו להחלטה של פירוק הנישואים.

מצד שני, יש גם אנשים שיפסקו כי אחוז הגירושים עולה בכל שנה בגלל הצורך של כל אחד ואחת לממש את עצמו, ועצם הכבילות לחיי הנישואים יכולים לעכב את תהליך ההגשמה העצמית שכל אחד מבני הזוג שואף אליו, קראו עוד באתר https://www.lawlife.co.il.

ערים עם אחוז המתגרשים הגבוה ביותר

בין אם הסיבות לגירושים הינן בגלל חוסר היכרות מוקדמת, רצון לדרך חדשה בחיים או בגלל חוסר ברגשות האהבה – על פי הנתונים הסטטיסטיים שנערכים מדי שנה, ניתן לראות כי אנשים באמת מתגרשים הרבה יותר בכל שנה שעוברת.

על פי הנתונים תל אביב וירושלים הן בעלות אחוזי השיעור הגבוה ביותר בגירושים. הנתון המעניין הוא שבתל אביב אחוז הגירושים עלה בכמעט 16% בשנת 2018 לעומת שנת 2017, אך בירושלים אחוז הגירושים ירד ב-7 אחוזים בשנת 2018 בהשוואה לשנה הקודמת.

גירושים הדדיים באווירה חיובית

הסיבות לגירושים רבות ומגוונות. כיוון שמהלך הגירושים אינו משפיע רק על בני הזוג, אלא גם על כל המשפחה במיוחד הילידים – מומלץ לנהל את התהליך בצורה כמה שיותר חיובית, כדי להשרות אווירה נעימה כמה שיותר על כל הצדדים.

בני זוג שהחליטו באופן הדדי על הסכם גירושים, יכולים לנהל את כל ההסדרים הכספיים, מזונות והסדרי המשמורת המשותפת מול עורך דין המתמחה בענייני משפחה. עו"ד כזה מהווה את הצד הנטרלי בהחלטה מהלך זה, כך שתהליך סיום הנישואים יתנהל בצורה הוגנת ויעילה עבור שני הצדדים.

 

 

תפריט נגישות