מדוע כדאי לבנות דק לגינה דווקא מחומרים סינטטים

כשאנחנו בונים ומעצבים גינה חדשה או מחדשים פניה של גינה ישנה, פעמים רבות אנחנו מחפשים אמצעים שונים אשר יכולים לשפר את המראה שלה, אנחנו בוחרים לתכנן אותה בצורה שונה מזו שהכרנו אותה.

לפעמים השינוי בא לידי ביטוי דרך שימוש בצמחים מסוימים ולעיתים השינוי בא לידי ביטוי דרך שימוש בחורים מסוימים, שאנחנו מוסיפים לעיצוב הגינה או חומרים קיימים שאנחנו מחליטים להסיר. לא פעם אנחנו מחליטים על חידוש אלמנטים קיימים, כאלה שנשחקו והשתנו עם הזמן, דרך שימוש באלמנטים חדשים. דוגמא טובה לכך הם הדקים לגינה.

כאן אנחנו רוצים להסביר מדוע נכון יותר להשתמש בדקים לגינה מחומרים סינתטיים מאשר דקים מעץ, כפי שנהוג לא פעם להתקין וחלק גדול מהאנשים גם נוטים לחשוב, שזה החומר האידיאלי ממנו דק אמור להיות עשוי ואותו נהוג להתקין. לפני שנתחיל, נציין שדקים סינתטיים נחשבים איכותיים לא פחות מדקים רגילים והם יכולים לעזור לעיצוב המקום, לא פחות מדק עץ רגיל. למעשה, במקרים רבים לא ניתן להבחין בהבדל ביניהם עד שנוגעים ומרגישים שמדובר בדק מחומר אחר.

מדוע נכון להשתמש בדקים מחומרים סינתטיים?

ראשית, מדובר על דקים עמידים יותר מאשר דקים רגילים. כאשר אנחנו מתקינים דקים מעץ בחוץ, הוא מושפע מתנאי מזג אוויר ומתנאים אחרים. הוא יכול להשתנות לאורך זמן ולהיות מושפע מהמפגש שלו עם אלמנטים חיצוניים מסוימים. זה כמובן משפיע על האיכות שלו לאורך זמן

שנית, דקים מחומרים סינתטיים עמידים יותר לאורך זמן. הם מסוגלים להחזיק מעמד בתנאי מזג אוויר שונים אך לא מפניהם, אלא גם משריטות, חבלות, חומרים כבדים שעומדים עליהם ועוד. מה שמלמד אותנו גם, אחרי שמתקינים את הדק, עלויות האחזקה השוטפות שלו, הן יחסית נמוכות.

שלוש, דקים סינתטיים קלים יותר לחידוש. אם אנחנו רוצים לצבוע דק סינתטי לעיצוב הגינה זה הרבה יותר זול ופשוט מאשר דק רגיל. קל יותר לשפץ ולשנות דק סינתטי מאשר דק עץ מקורי.

ארבע, דקים מעץ, בוודאי כאלה שיוצרו מעץ מלא, נחשבים הרבה יותר יקרים מאשר דקים סינתטיים. באופן טבעי שכן עץ הוא חומר יקר מאוד, אז אם אנחנו נדרשים להתקין רחבה של דקים מחומר זה, עלויות הרכישה וההתקנה יכולות להיות הרבה יותר גבוהות מאשר דקים סינתטיים.

קראו עוד על עץ סינטטי באתר פרקט בשרון

 

כתיבת תגובה

תפריט נגישות