איך לא להגיע למצב שבו דרושים שיעורים פרטיים

הורים רבים מתאמצים לעשות הכול כדי שיהיה טוב לילדים שלהם, אך עד כמה אנחנו באמת יכולים להיות מעורבים בכל דבר? אנחנו הרי משקיעים שעות נוספות בעבודה ובכל המשימות היום יומיות שלנו, מה שהרבה פעמים בא על חשבון הילדים. לא אחת קורה שאנחנו בטוחים שהילדים שלנו הולכים לבית הספר ושהכול תקין איתם, עד שמגיע יום ההורים ובו אנחנו מגלים כמה נכשלים יש לילד. זה נשמע לכם מוכר וגם אתם הייתם מעדיפים השנה למנוע מהילד את הצורך במורה פרטי? אם כך, אתם צודקים, כי אין שום סיבה שבגללה הילד שלכם צריך להגיע למצב שהוא זקוק לעזרה פרטית. השאלה היא איך להימנע מהסיטואציה הזאת ואתם יכולים להיות בטוחים שהמעורבות שלכם בתהליך הכרחית.

להיות ערים לכל הסימנים

בתור הורים לילדים בגילאים שונים אתם בהחלט יכולים לדעת מתי לא קל לילדים, מתי הם מתקשים ומתי הם עלולים לאבד את הקצב שבו הכיתה שלהם נמצאת. לכן כדאי לכם:

  • מידי פעם להתעניין ולשאול את הילד איך הולך לו בלימודים
  • לנסות לראות מידי פעם את החומר הנלמד
  • לשאול מתי המבחנים, איך היה המבחן האחרון והאם הילד מרוצה מהציון
  • לדבר עם המורה המקצועית מידי פעם
  • לנסות להתפנות לבדיקת שיעורים מידי פעם

הילדים שלכם לא באמת צריכים שתכינו עבורם את שיעורי הבית או שתהיו סוג של מורים בבית, אך הם כן צריכים שתתעניינו ושתראו להם שאתם "עם היד על הדופק". הרבה פעמים כשהילד מרגיש להורים שלו איכפת וכי הם מתעניינים זה מדרבן אותו ללמוד. בנוסף לכל אלה, אתם גם יכולים לשאול את הילד בצורה ישירה האם הוא מרגיש שעזרה מקצועית פרטית דרושה לו.

איך למצוא מורה פרטי בעת הצורך

לא אחת קורה שלמרות הרצון הטוב אנחנו לא באמת מצליחים למנוע את המצב שבו הילדים שלנו זקוקים לעזרה מקצועית. לכן במקרים כאלה כדאי יהיה לבדוק היטב לאיזה מורה פרטי אתם פונים, כי מה פתאום שכל אחד ילמד את הילד שלכם? ראשית, עליכם להחליט האם אתם מעדיפים סטודנט למקצוע מסוים או מורה שמגיע עם עשרות שנים של ניסיון. שנית, כדאי יהיה לנסות לקבל כמה שיותר המלצות על המורה הפרטי שאליו אתם מתקשרים. ההיגיון אומר שאם אתם משקיעים בשיעורים פרטיים עבור הילדים הרי שעדיף לבחור את המורה הטוב ביותר במקצוע הספציפי שבו הילד זקוק לעזרה אז למה אתם מחכים?

 

 

כתיבת תגובה

תפריט נגישות