מה זה KOTEL CAM צפייה במצלמות הכותל ?

הכותל הוא אחד מארבעת הקירות המקיפים את הר הבית, והוא קיים כבר 200 שנים, וזאת מתקופת ימי בית שני ועד היום. הכותל הוא מקום קדוש ליהודים, והוא מקום תפילה ליהודים מהמאה ה 14, ועד היום המאה ה 21.

לאבנים הגדולות של הכותל ולקיר הגדול והעוצמתי חשיבות דתית, היסטורית ולאומית, ואל הכותל מגיעים כל שנה אלפי תיירים ומבקרים. אל הכותל מגיעים נשיאים, אישים ודמויות חשובות ממגוון ארצות, תיירים, חיילים וכן אנשים שמגיעים לחגוג בר מצווה ומגוון שמחות.

אחד החידושים שהופכים את הכותל לנגיש יותר לאנשים שהכותל מאד משמעותי לגביהם הוא ה KOTEL CAM המשמש דרך להגיע לכותל בצורה וירטואלית גם כאשר קשה לנו לפקוד את הכותל על בסיס יומי, שבועי או חודשי. ה KOTEL CAM מאפשר צפייה און ליין בכותל בשידור חי ו באיכות Full HD !

מי אחראי על ה KOTEL CAM

ה KOTEL CAM הוא יוזמה של אולמי שמחה בכותל, אולם שמחה ומסעדה הממוקמת בכותל. האולם החליט להשיק מצלמות כותל איכותיות שמצלמות את הכותל המערבי 24 שעות ביממה, בשידור חי 7 ימים בשבוע, ובכך ניתן לצפות בשידור ישיר מהכותל בכל אירוע מרגש, בין היתר מברכות כוהנים, אירועי סליחות בכותל וכדומה.

אז איזה אירועים חוגגים בכותל?

ישנם מגוון אירועים שחוגגים בכותל ביניהם:

עליה לתורה – אחד האירועים המרכזיים שאנשים חוגגים הכותל הוא אירוע הבר מצווה שכולל עליה לתורה.

יום ירושלים – ביום ירושלים נוהגים החוגגים לפקוד את הכותל בהילולות שירים וניגונים.

ברכת כוהנים – היא ברכה המופיעה בתנ"ך בספר במדבר בה הכוהנים מברכים את בני ישראל. את הברכה מברכים גם כן בכותל.

אירועי יום העצמאות – גם את אירועי יום העצמאות חוגגים בכותל, ולכן מי שלא הגיע לאירועים יכול להצפות באירועים דרך המצלמות בשידור חי.

לסיכום מי שלא יכול להגיע לכותל, בין אם מלחץ של זמן, או בין קשה לו להגיע בשל בעיה פיזית, יכול דרך KOTEL CAM לראות את כל מה שמתחולל בכותל בכל זמן!

 

תפריט נגישות