אורי לופוליאנסקי – איש משכמו ומעלה

האם יצא לכם לחשוב שאין במדינתנו מספיק אנשים שעושים טוב למען האחר? תחשבו שוב. אם רק תחפשו מספיק טוב, תגלו שישנם אנשים כמו אורי לופוליאנסקי, אשר עשה המון למען אחרים ופועלו עזר בצורה חסרת תקדים לכמות אדירה של אנשים בארץ. במאמר הזה נחשוף בפניכם את פועלו, כך שתוכלו להבין טוב יותר את כל הטוב שהאדם הזה עשה למען הזולת.

פועלו בעיריית ירושלים והקמת ארגון יד שרה

בשנת 1989 הצטרף אורי לופוליאנסקי לראשונה לתפקיד בעירית ירושלים. במשך 14 שנים כיהן בשלל תפקידים שונים בעירייה, ובשנת 2003 נבחר לכהן כראש עיריית ירושלים. בכל שנות כהונתו בתפקידים שונים דאג לשמר את המרקם העדין שבין החרדים לחילונים, ידע להתחשב בצרכי החלשים ודאג לפיתוח חסר תקדים של העיר. תושבי העיר מוקירים לו על כך עד היום ומבינים שמדובר בראש עיר שהיה פשוט יוצא מן הכלל.

אורי היה אחראי על הקמת ארגון יד שרה, אשר נחשב לשם דבר בעולמם של הנכים הפזורים ברחבי הארץ. הארגון עוסק בהשאלת ציוד רפואי ובעצם עוזר לבעלי מוגבלויות להמשיך לנהל את החיים שלהם, גם אם אין להם מספיק אמצעים כספיים לעשות זאת. ישנם יותר מ – 100 סניפים של יד שרה הפזורים ברחבי הארץ, והארגון רק ממשיך לגדול במרוצת השנים.

אדם שמבין את החשיבות של עזרה לזולת

אורי לופוליאנסקי מהווה דוגמה בלתי רגילה לאדם שפועלו מביא לידי ביטוי את הדרך שבה אנו, בני האדם, יכולים להתחשב בצרכים של החלשים שביננו. במקום שנסתכל רק על עצמנו, נוכל לקחת השראה מאורי ולהבין שלעתים הדברים שאנו עושים יכולים להביא לכדי שינוי משמעותי בחיים של אנשים אחרים.

הכירו את אורי לופוליאנסקי

 

למה שגם אתם לא תובילו לשינוי?

במקום להישאר במקום ולא לעשות כלום, דעו לכם שגם אתם יכולים להיות מובילי שינוי. אם יש לכם רעיון שאתם מאמינים בו, או שיש שכבת אוכלוסייה חלשה שאתם חושבים שאתם יכולים לעזור לה בדרך כזו או אחרת, אל תהססו לקחת את הרעיון שלכם קדימה ולהתחיל בפעילות החיובית שאתם יכולים לעשות למען האחר.

תפריט נגישות