ייעוץ משכנתאות

היום ניתן לראות יותר ויותר אנשים אשר מבינים את הפוטנציאל הטמון בתחום של ייעוץ משכנתאות. הרי כאשר אתם מגיעים לבנק ומעוניינים להתייעץ עם יועץ המשכנתא, למעשה אתם לא מקבלים את הייעוץ שמתאים לצרכים הכלכליים שלכם, אלא לצרכים של הבנק. חשוב לזכור כי יועץ המשכנתא של הבנק, עובד עבור הבנק, ולכן הוא ממלא את חובתו הראשונית כלפי הגוף שמעסיק אותו. לעומת זאת, יועץ משכנתא פרטי או חברה המתמחה בתחום, תשים לנגד עיניה את הצורך האישי שלכם, ותדאג להתאים לכם את מסלול המשכנתא האופטימלי ביותר. חשוב לזכור כי בחירה במסלול שאינו תואם את היכולות הכלכליות שלכם, עלול להוביל ללא מעט סטרס, לחץ, עוגמת נפש ובמקרים קיצוניים אפילו שיעבוד הדירה על ידי הבנק. לכן חשוב לבחור במסלול שתוכלו לעמוד בו, ובשום אופן לא לקפוץ מעל הפופיק.

לקיחת משכנתא עם חברה מכוונת ומייעצת, לפרטים

חברת ייעוץ משכנתאות

מה חשוב לדעת לגבי ייעוץ משכנתאות?

קודם כל, הנקודה החשובה ביותר היא שיועץ השקעות פרטי יוכל לספק לכם מספר הצעות שונות מבנקים שונים, דבר שיגרור תחרות בריאה. המטרה של היועץ הפרטי הוא למקסם את הרווח שלכם, לעומת מטרתו הראשית של יועץ המשכנתאות בבנק, אשר דואג קודם כל לרווח של הבנק. אין מדובר כאן על כמה מאות או אף אלפי שקלים, אלא על סכומים עצומים שיש לקחת אותם במלוא הרצינות. כל מסלול משכנתא מציע ריבית שונה, גובה החזר חודשי משתנה וכדומה. כל נתון כזה, משפיע באופן ישיר על כמות הכסף שתוכלו לחסוך, לעומת כמות הכסף שהבנק יוכל להרוויח מכם. לכן כדאי לעשות את החשבון הפשוט, ולהשקיע ביועץ משכנתא פרטי אשר יוכל לחסוך לכם כמה מאות אלפי שקלים בטווח הרחוק. תפקידו של היועץ החיצוני הוא לייצג את האינטרסים שלכם מול הבנק, לנהל בשמכם משא ומתן ובסופו של דבר להשיג לכם את המסלול המושלם והמשתלם ביותר.

טיפים לבחירת ייעוץ משכנתאות פרטי

קודם כל, כאשר מעוניינים לאתר יועץ משכנתא אישי, יש צורך להיעזר בהמלצות. זה בדיוק הזמן לברר עם חברים ומשפחה, להיעזר במדיות החברתיות השונות ובאתרי האינטרנט הרלוונטיים. אין חכם כבעל ניסיון, ובמידה שמדובר על החסכונות שלכם, עדיף תמיד שהניסיון יהיה של מישהו אחר. לכן חשוב לקרוא חוות דעת והמלצות על אנשי המקצוע השונים. לאחר מכן, יש צורך לחקור לגבי המועמדים הפוטנציאלים, לבחון כמה זמן הם כבר עוסקים בתחום ואיזה ניסיון מקצועי יש להם. חלקם עבדו בעבר עבור הבנקים הגדולים, אחרים צברו את ניסיונם בעבודה עם חברות המתמחות בתחום. חשוב לוודא כי מדובר על בעל מקצוע מנוסה ומקצועי, בעל קשרים טובים עם הבנקים השונים ויכולת טובה לנהל משא ומתן ולדאוג לכל הארגונים הבירוקרטיים. רק בעל מקצוע ברמה הגבוהה ביותר, ידע כיצד להתאים לכם את המסלול האופטימלי לצרכים האישיים שלכם.

לסיכום, כל מי שמעוניין לקחת משכנתא מהבנק, חייב להיעזר בשירותיו של בעל מקצוע מיומן ומקצועי המתעסק בתחום של ייעוץ משכנתאות. רק יועץ מנוסה, בעל שנים של וותק וניסיון בתחום, יוכל להבטיח לכם את התנאים והריביות המשתלמות ביותר. חשוב לזכור, כי לעומת יועץ המשכנתאות שעובד עבור הבנק, כאן מדובר על יועץ אובייקטיבי שעובד עבורכם.

תפריט נגישות