אור ערוסי נותן מבט ספורט עולמי: כיצד עולם הכדורגל הושפע מנגיף הקורונה?

אור ערוסי

איש עסקים ואוהד כדורגל ישראלי בשם אור ערוסי מסכם לכם במאמר זה אודות השפעות וירוס הקורונה על עולם הכדורגל בישראל ובעולם

אם בתחילת פרוץ מגפת הקורונה עדיין התקיימו משחקי כדורגל ללא קהל בארץ ובעולם, הרי שכיום כבר גם זה נעצר. עם חדשות טובות על קצה המזלג והרבה עדכונים מהשטח, אנחנו מביאים בפניכם סיקור מלא של המצב של עולם הכדורגל בארץ ובעולם, מעודכן לתקופת הקורונה. כל המידע על כדורגל בארץ ובעולם ב-2020 וב-2021.

מחכים כבר בכיליון עיניים עד פתיחת השערים המחודשת של אצטדיון בלומפילד? מעוניינים כבר לרכוש כרטיס טיסה לחו"ל ולצפות במשחק של הקבוצה הזרה האהובה עליכם? בין אם כך או כך, אתם תצטרכו להמתין עוד קצת. לא שאנחנו מעוניינים לקחת על עצמנו את התפקיד של נביאי זעם או משהו בסגנון, אבל נכון לעכשיו, אין צפי וודאי לחזרתו לשגרה של עולם הכדורגל בארץ ובכלל. מבט מקיף על מצב הספורט העולמי:

עולם הכדורגל ב-2020 וב2021: מה צופן לנו העתיד בארץ ובעולם בכלל?

נכון, כולנו מתגעגעים למשחקי כדורגל ולפיצוחי גרעינים בסלון או ביציע. יחד עם זאת, כולנו נצטרך עדיין להמתין. בעוד שבמדינות רבות בעולם אצטדיוני כדורגל עברו הסבה מלאה למרכזים רפואיים מאולתרים, לא ממש ברור לאף אחד מאיתנו מתי נשוב לראות שחקנים מתרוצצים על המגרש.

באופן כללי, ביטול משחקי הכדורגל בארץ ובעולם גרם ללא מעט נזקים כלכליים, לרבות נזקים נרחבים שחלק מאיתנו אפילו לא מעלים על דעתם. אם חלקנו חושבים על מכירת כרטיסים גרידא שנעצרה, הרי שהנזקים הכלכליים הם הרבה יותר נרחבים מאשר המכירה של כרטיסים למשחקי כדורגל.

ההפסדים הנרחבים בעולם הכדורגל כתוצאה מפרוץ מגפת הקורונה

נכון, משחקי הפלייאוף שהיו אמורים להתקיים אכן היו אמורים להניב רווחים כלכליים משמעותיים ביותר, אבל ההפסדים הכרוכים בהקפאת עולם הכדורגל הם רבים יותר מאשר הנזקים הנגרמים על ידי עצירת מכירת כרטיסי משחקים.

למעשה, בעלי מועדוני כדורגל נפגעו גם הם, מנהלת הכדורגל, בעלי מזנונים של מזון מהיר ועוד. אם כל אחד מאותם גורמים ציפה להרוויח ממשחקי הפלייאוף ומאירועי כדורגל נוספים ורבים, הרי שהמציאות השתנתה לחלוטין לנגד עיני רבים.

מה הצפי לחזרתם של משחקי הכדורגל שכולנו אוהבים?

נכון לתקופה הנוכחית, לא קיים צפי וודאי לחזרתם של משחקי כדורגל, אבל זה לא עוצר מועדוני כדורגל ברחבי העולם להמשיך תקשורת רציפה עם האוהדים השרופים, שכבר מצפים בכיליון עיניים לשובם של גיבוריהם למגרשים.

לרוב, מועדוני כדורגל ברחבי העולם כיום מתקשרים עם אוהדיהם דרך הרשתות החברתיות, שם המועדונים גם משדרים לפעמים משחקים ב-LIVE STREAM. באשר לצפי לחזרה לשגרה של מועדוני כדורגל, זה מאוד תלוי באיזו מדינה אתם סודקים את הנושא.

ומה קורה בעולם מבחינת חזרתם של משחקים? יש צפי?

אם שאלתם את עצמכם מה קורה בעולם מבחינת משחקי הכדורגל, חשוב לשאול איפה בעולם. כמובן, ככל שהמדינה נהפכת למוקד "חם" יותר של התפשטות קורונה, ככה למעשה הסיכויים לחזרה לשגרה פוחתים. שימו לב, בברזיל כרגע אצטדיוני כדורגל מתפקדים בתור מרכזים רפואיים.

אם עד היום ברזיל הייתה בירת הכדורגל העולמית של רבים מאיתנו, הרי שכיום שחקני כדורגל בסיאסטה ברזילאית עד הודעה חדשה. אתם שואלים מה קורה בסין? גם אם לא שאלתם, זה בהחלט מעניין מה שקורה שם. אולי לא נעים להודות ואנחנו מקווים שאנחנו לא עושים רושם של גזענים כאן, אבל סין הכירה לעולם את מגפת הקורונה, בין אם נעים לנו לציין זאת או פחות.

נכון לעכשיו, עונת הליגה הסינית לא נפתחת (הייתה אמורה להיפתח בפברואר 2020). מתי הליגה הסינית תיפתח? לא ידוע כרגע. בואו ניתן להם להתמודד קודם כל עם הנגיף.

כדורגל באירופה ובעולם: כל מה שצריך לדעת ב-2020

בספרד, בדומה לסין, גם שם הופסקו משחקי הכדורגל עד הודעה חדשה. גם בצרפת, שמתמודדת כיום עם מקרי הידבקויות רבים, מבוטלים משחקי הכדורגל עד הודעה חדשה.

אם אתם מעוניינים להתעדכן במצב הכדורגל בגרמניה, כדאי לדעת שתוכלו לעשות זאת דרך חשבון האינסטגרם של קבוצת לברוקוזן. הקבוצה עונה לאוהדיה לגבי שאלות בגין בריאותם של השחקנים, שאלות כלליות ועוד. אין ספק כלל וכלל, זוהי תקופה מאתגרת המחייבת את כולנו לאמץ סגנונות שונים של אורחי חיים.

מה התקופה הנוכחית מחייבת אותנו לעשות?

אנחנו מחויבים ללכת עם מסכות בציבור, להקפיד על נטילת ידיים בכל הזדמנות, נאלצים להתמודד עם ביטולים של אירועי תרבות ועוד.

אין מי שמבין לליבכם יותר מאיתנו, אבל יחד עם זאת, גם חשוב מאוד לשמור על הוראות משרד הבריאות.

נכון להיום, המצב של ישראל מבחינת הקורונה הוא לא רע בכלל. בעוד שמדינות רבות בעולם חוות קריסות משמעותיות של מערכות הבריאות ובתי החולים, בישראל אנחנו נהנים מהקלות משמעותיות בכל הקשור לנגיף. אבל אסור לנו להיות שאננים.

שמירה על הוראות משרד הבריאות תביא את חזרתו של הכדורגל הישראלי?

בסופו של דבר, אנחנו מעוניינים לראות כאן משחקי כדורגל כמה שיותר מהר, מה שמחייב את כולנו לעמוד בדרישות ובהוראות של משרד הבריאות.

שלא תטעו, אנחנו לא מנסים "לחרטט" כאן אף אחד!

זה שנשמור על הוראות משרד הבריאות, לא בהכרח אומר שאוטוטו כבר נראה כבר משחקים שוב בבלומפילד. יחד עם זאת, אנחנו מעוניינים לעשות כל מה שניתן בכדי לשטח את עקומת ההדבקה בנגיף הקורונה, מה שאולי עוד אפילו יוביל לחידוש התרבות בארץ ישראל, כולל חידוש משחקי הכדורגל.

מה הצפי לחזרתם של משחקי כדורגל בישראל? כרגע ידוע?

נכון לכתיבת שורות אלו, אוטוטו פאבים, ברים, בתי קפה ומסעדות בישראל נפתחים שוב לאחר הסרת הגבלות נגיף הקורונה השונות. אם יהיה לנו מזל, אולי נצליח לשמור על הוראות משרד הבריאות ולייצר כאן מציאות קצת אחרת בחודשים הקרובים, שכוללים אפילו משחקי כדורגל מחודשים.

עד לתאריך ה-4 במרץ, עוד יכולנו להנות כולנו ממשחקי כדורגל, שלצערנו הופסקו לאחר שנער בן 15 ישב בבלומפילד ושלח אלפי אנשים לבידוד בבית. לא בכוונת תחילה כמובן, אבל זה קרה. מה שאנחנו מנסים להגיד, זה דבר כזה: בואו נישמע כולנו להוראות משרד הבריאות ולא נחליט שאנחנו מטיילים בכל מיני מקומות למרות שאנחנו אמורים להיות בבידוד ונשמרים לא להדביק.

אם זה יקרה, אם כולנו נוכל להישמע להוראות משרד הבריאות ונגלה משמעת עצמית מבורכת, אולי נוכל להגיע למצב שבו עקומת ההדבקה בנגיף הקורונה תלך ותיעלם לגמרי. ואם זה יקרה, בע"ה, אנחנו כולנו נוכל לחזור להריע בבלומפילד, לקלל את השופט ולהנות מגידופים חיוביים בסל הכול.

מחזירים את הכדורגל הישראלי ומקווים לטוב ב-2021

אנחנו ממליצים, עד כדי מפצירים בכם להישמע להוראות המדינה, בין אם נדמה לכם כי נגיף הקורונה נעלם, או שמא נראה לכם שהוא כלל לא היה פה. זה לא משנה, השאירו את הספקנות בצד.

העובדה היא, שבינתיים אין כדורגל וגם לא יהיה אם לא נשמע להוראות השונות שניתנות לנו. בואו לא נהיה עוד דוגמה למדינה שכשלה בהתנהלות אל מול נגיף עולמי. בעוד ששנת 2020 לא ממש נפתחה בצורה האידיאלית, מכאן והלאה הכול תלוי בעיקר בנו! יאללה, שתהיה לנו אחלה שנת 2021 בעולם הכדורגל!

מאמר זה באדיבות אור ערוסי

כתיבת תגובה

תפריט נגישות