סימנים מחשידים: איך יודעים שצריך טיפול שורש

כל אחד מכיר את התחושה הזאת שמתחילה בעדינות, ולאט לאט הופכת לנחרצת ומודגשת יותר. כאבי שיניים לא מתפתחים בדרך כלל ביום בהיר אחד, אלא מדובר בתהליך שלוקח זמן. חלק מהאנשים מרגישים פתאום ששן מסוימת שלהם רגישה יותר לחום או לקור, תופעה חדשה שהם לא חוו לפני כן. אנשים אחרים מרגישים רגישות של החניכיים באזור של השן המדוברת. לחלק מהאנשים מופיע פצע על החניכיים שכל הזמן חוזר ומופיע מחדש בדיוק באותו המקום. לפעמים מדובר על שינוי בגוון של השן, כאשר מדובר לרוב על מצב שבו השן נהיית פתאום כהה יותר. רוב האנשים אבל, מדווחים על כאב שיניים חזק וחד שמורגש בזמן הלעיסה או בזמן שמופעל לחץ על השן. כל הסימפטומים האלו אמורים לרמוז על ביקור דחוף אצל רופא השיניים, היות וככל הנראה מדובר על טיפול שורש.

טיפול שורש

איך יודעים שצריך טיפול שורש – המענה לכל התהיות

חשוב להבין כי על מנת להגיע לאבחנה מדויקת של המצב, יש צורך לעבור בדיקה קלינית מלאה, הכוללת צילום דנטלי ובדיקה מקיפה של רופא שיניים מומחה. המשמעות של טיפול שורש, היא למעשה טיפול במקרים של פגיעה קשה בכל רקמות השן. רוב הרופאים לא רצים מיד לבצע טיפולי שורש, היות ומדובר בהליך לא פשוט ולא נעים במיוחד עבור המטופל. מרפאה מקצועית ומנוסה במרכז, תדאג קודם כל לבצע אבחון מלא של מצב הפה של המטופל, בדיקה מדוקדקת של השן הפגועה ושל השיניים השכנות לה. במידה והחלק הפנימי ביותר של השן – המוך – נפגע, המטופל יחוש כאב חזק במיוחד. מדובר על החלק הרגיש ביותר של השן, אשר מכיל את העצבים ואת כלי הדם שלה. במקרה כזה, אין מנוס מטיפול שורש, אך חשוב לבחור לעבוד אך ורק עם רופא שמתחמה בתחום. רופא כזה ידאג לסלק את הזיהום שנוצר באזור ולשמר את חוזק השן, כדי למנוע טיפול שורש נוסף.

לסיכום, אנשים רבים תוהים כיצד הם יכולים לדעת שהם זקוקים לטיפול שורש? ישנם מספר סימפטומים שיכולים לרמוז על כך, אך לצורך אבחנה מדויקת חשוב להגיע לקליניקה מקצועית ולעבור בדיקה יסודית.

תפריט נגישות