איך בוחרים מערכת למסחר בשוק ההון

יותר ויותר אנשים בוחרים בשנים האחרונות להשקיע את כספם בשוק ההון, אך לא דרך המערכות שהיו מקובלות בעבר, כלומר לא דרך בתי השקעות, ברוקרים או גורמים אחרים, אלא דווקא באופן עצמאי בעזרת מערכות למסחר בשוק ההון. 

הרעיון הוא מאוד פשוט, הם מתחברים למערכת מסחר דרך האינטרנט, נרשמים אליה, פותחים חשבון, וכך הם יכולים להשקיע בעצמם. הם מקבלים דרך המערכת את כל המידע על מה שנעשה בשוק ההון, הם מקבלים נתונים וגרפים, יכולים לנתח אותם, וכך הם יכולים לדעת מה קורה, כל הזמן, בלי הפסקה, הם יכולים להבין טוב יותר את השוק ולפעול בהתאם. 

השינוי התרחש בזכות העובדה, החיבור למערכות השקעה דרך האינטרנט, חוסך הרבה מאוד כסף, חוסך הרבה מאוד זמן ולמעשה מעניק הרבה יותר שליטה למשקיע הפרטי. הוא לא תלוי בגורמים אחרים. ברשותו להשקיע איך שהוא רוצה, מתי שהוא רוצה וכמה שהוא רוצה. כל מה שעליו לעשות, זה פשוט לבחון את המערכת ולפעול בהתאם. 

כיצד בוחרים מערכת למסחר בצורה נכונה

ראשית, חשוב לקרוא באינטרנט ובמקומות אחרים, המלצות וחוות דעת על מערכות מסחר בשוק ההון. המלצות והפרטים שתקבלו דרך מקורות מידע שונים, יכולים לעזור לכם להבין, לאיזו מערכת למסחר בשוק ההון אתם יכולים להתחבר, לאיזו מערכת מומלץ לכם להתחבר. כמו כן, מה בדיוק עליכם לחפש בכל אחת מן המערכות. 

שנית, יש לבחון את המערכות על פי סוג הנתונים והמידע שהיא מספקת, באיזו זמינות היא מספקת אותם, באיזו צורה ובאילו כלים. 

שלישית, חשוב לבדוק עד כמה נוח לעבוד עם המערכת, עד כמה נוח ופשוט להוציא ממנה מידע, וכן מה בדיוק המערכת דורשת מאיתנו בשביל להשקיע בה, מבחינה כספית ומבחינות אחרות. 

 

תפריט נגישות