חנות וירטואלית – מה חשוב לדעת

כמו בכל עסק גם בחנות הווירטואלית שלכם חשוב לייחס חשיבות גבוהה לנעשה בה. הדברים הקטנים הם אלה שיהפכו את החנות למוצלחת ורווחית. הקמת אתר אינטרנט המשלב חנות אלקטרונית עולה פחות ממה שהיה בעבר אך זו עדיין לא הוצאה שניתן לזלזל בה. לכן, כדאי להבין וללמוד כמה דברים טרם פתיחת החנות כיוון שידע הוא כוח וחשוב לדעת את הדברים הללו כבר מהיום הראשון.

חנות וירטואלית

טיפים שחשוב לדעת לפני פתיחת חנות וירטואלית:

  1. חשיבות המחיר האטרקטיבי – אנשים רבים מבצעים רכישות דרך האינטרנט לא רק כדי לחסוך זמן ומאמץ בהגעה פיזית לחנות אלא מכיוון שהם יודעים כי באינטרנט יוכלו למצוא את המחיר המשתלם ביותר לסוג המוצר שהם מחפשים באחת מהחנויות הוירטואליות המובילות. אין זה אומר שאתם צריכים למכור את המוצר במחיר הכי זול מבין המתחרים, אולם אינכם רוצים להיות גם היקרים ביותר. קבעו מחיר אטרקטיבי למוצרים שלכם מכיוון שההוצאה הכי יקרה היא הבאת לקוח חדש, אך אם אותו לקוח ידע שהוא יכול להמשיך לקנות מכם את המוצרים שהוא צריך במחיר מוזל יותר הרי שהוא ימשיך לקנות ואתם תיהנו מלקוח חוזר.
  2. שירותי משלוחים – הקפידו על שירות משלוחים מקצועי ובטוח. חשוב לספק משלוחים מהירים לשביעות רצונם של הלקוחות ובטוח שאלה צריכים להיות בזמן המשוער שניתן ללקוח עם ביצוע ההזמנה. וודאו כי שירות המשלוחים הנו בטוח ודואג להעביר את החבילה בשלום ליעדה.
  3. תכנית פרסום – כמו כל עסק יש להכין תכנית שיווק ופרסום מקצועית. חשוב לדעת היכן להשקיע את תקציב הפרסום, באילו ערוצי פרסום ובאיזו תדירות. כל ערוץ פרסום דורש השקעות של זמן וכסף ולכן כדאי לחשוב תחילה היכן נמצא הקהל שלכם.
  4. אזור אחסון – אם אתם מתכוונים לנהל חנות, בין אם היא וירטואלית ובין אם פיזית, כדאי שיהיה לכם מחסן לאחסן בו את הדברים של החנות. מלבד מתקני תצוגה וציוד משרד יש כמובן את הסחורות עצמן. חשוב שיהיה סחורות נוספות במלאי עמן ניתן למלא את המדפים במהלך שבוע העבודה.

לסיכום; לפני הקמת חנות וירטואלית כדאי לעשות מעט שיעורי בית וללמוד טוב יותר על התחום, לאסוף טיפים לגבי שיפור ושדרוג החנויות הללו כדאי שמלכתחילה תעבדו בצורה מקצועית ואיכותית ותחסכו זמן וכסף על שיפור וטעיה של בעלי חנויות מתחילים.

 

 

תפריט נגישות