היכן ניתן למצוא טיפול אלטרנטיבי לאוטיזם במרכז

לא מעט הורים לילדים שיש להם אוטיזם, מוצאים את עצמם הרבה חסרי אונים, הן בגלל שהם לא יודעים כיצד לטפל בילד, מעצם העובדה שהם אינם אנשי מקצוע ואין להם את הידע המוקדם לכך, והן בגלל שלא תמיד הם יודעים איפה הם יכולים למצוא מטפלים שכן יכולים לעזור להם.

לשמחתם, היום יש הרבה יותר אנשי מקצוע שמתעסקים בתחום, הרבה יותר מרכזים ועמותות שמעניקות עזרה להורים, ובכלל רמת המודעות בתחום עלתה באופן דרסטי, הן בתקשורת והן בכלל. היום הרבה יותר קל למצוא אנשי מקצוע שמתעסקים באוטיזם מהיבטים שונים, כולל היבטים טיפוליים. בין היתר, אפשר למצוא מטפלים אלטרנטיביים לטיפול באוטיזם.

טיפול אלטרנטיבי הוא אמנם לא תרופה בדוקה לאוטיזם אבל כן יכול לבוא לידי ביטוי בדרכים שונות ולשפר את המצב, בין אם זה באמצעות טיפול במים, טיפול בתנועה, ביצירה ועוד. אלה סוגי טיפול שיכולים לעזור לילדים לבטא את עצמם, הם יכולים לעזור להורים להגיע אליהם בצורה טובה יותר, הטיפולים גם עוזרים לקדם את הילד בדרכים שונות, אף על פי שבמשך שנים רבות ההנחה היתה, שלא ניתן לעשות את זה וילדים שיש להם אוטיזם לא יכול ללמוד ולהתקדם. היום אנחנו יודעים שזה לא נכון.

טיפול אלטרנטיבי לאוטיזם

צריך לומר, בשביל למצוא טיפול אלטרנטיבי לאוטיזם במרכז הארץ לא צריך ללכת רחוק מדי, חיפוש קל באינטרנט יאפשר לנו למצוא שורה של מרכזים, מטפלים ומטפלות אשר בחרו להתמחות בתחום זה. במילים אחרות, הן בחרו לעסוק בטיפול באוטיזם מתוך הבנה שיש צורך חברתי בכך, ויתרה מזו, מתוך הבנה שתחום זה הוא חשוב ודורש שינוי מקיף בהיבטים שונים.

לא כל מטפל או מטפלת, יכולים להתאים לצרכים שלנו כהורים, מן הסתם, סביר להניח שאנחנו נמצא לא מעט מטפלים שאינם בהכרח יודעים כיצד להגיע אל הילד שלנו. לכן חשוב שאנחנו נבחן לא רק את ההיבטים המקצועיים שלו, אלא גם היבטים אחרים, כולל כאלה שקשורים לתקשורת בינאישית, רק כך אנחנו יכולים להיות בטוחים שמדובר בגורם מקצועי אשר באמת יכול לעזור לנו.

חשוב מאוד שמלבד הטיפול עצמו, המטפלים גם יעניקו לנו כלים לעבודה שלנו מול הילד.

תפריט נגישות