בדיקת מבנה

בדיקת מבנה הינה בדיקה אשר בודקת את המבנה כולל המערכות השונות  ואת אורך החיים שלו – משמע, כמה זמן  הוא יוכל לעמוד ללא עבודות תחזוקה או תיקונים שונות. מדובר בבדיקה שהינה בגדר חובה לפני רכישה של מבנה כל שהוא, ולא משנה אם מדובר בבית פרטי, מבנה מסחרי או עסקי או כל סוג של מבנה אחר.

כיצד קובעים את אורך החיים של המבנה?

בכדי לבצע בדק בית ולקבוע את אורך חייו של המבנה, יש לקחת בחשבון כמה גורמים חשובים:

תנאי הסביבה – תנאי הסביבה בה נמצא המבנה יכולים להשפיע רבות עליו ועל אורך החיים שלו. מבנה אשר חשוף למגע עם מי תהום, זיהומים סביבתיים או אפילו צמחיה מסוגים שיכולה לפגוע בו.

התכנון – התכנון של המבנה וכן איכות החומרים בהם השתמשו לביצוע עבודת הבניה שלו.

הבניה – איכות עבודת הבניה שבוצעה בעת הקמת המבנה.

אחזקה – בדיקה של התחזוקה אשר בוצעה במבנה עד כה, דרך בדיקת הימצאות חרקים, בקטריות, עובש, פטריות, נזילות שונות, פגיעות בריצוף או בקירות ועוד.

מי מבצע בדיקת מבנה?

בדיקת מבנים תבוצע על ידי מהנדס או הנדסאי מוסמך בעל ניסיון רב מאוד בתחום. ועם מכשור בדיקת מבנים מקצועי יש להקפיד על בחירה של איש מקצוע בעל ניסיון רב ככל האפשר בתחום הבניה, היכרות עם שיטת הבניה הספציפית של המבנה ועם התקנים המחמירים שנהוגים היום תבטיח לכם המון שקט נפשי

האם מבצעים בדיקת מבנה למבנה חדש?

בדיקת מבנה מתאימה לא רק למבנים מיד שניה, אלא גם למבנים חדשים. אם בניתם מבנה חדש ואתם רוצים לוודא כי הקבלן ביצע את העבודה על הצד הטוב ביותר וללא ליקויים אשר יתגלו מאוחר יותר ויובילו אתכם להוצאות מיותרות ובלתי צפויות, בדיקת מבנה היא התשובה.

מה בודקים?

בתהליך הבדיקה בודקים האם קיימים ליקויי בניה בשלד של המבנה אשר עלולים לפגום ביציבות של המבנה או להוביל להתמוטטות שלו, בדיקה של רכיבים שונים בשלד ובמבנה, בדיקת ליקויים אשר יכולים לפגום במגורים או בשהיה במקום, בדיקה של ליקויים אשר יכולים לפגום במראה האסתטי של המבנה וההשתלבות שלו עם הסביבה ובדיקת בטיחות מלאה.

מה עושים עם דו"ח הליקויים?

לאחר שתקבלו את דו"ח הליקויים תוכלו לעשות בו מגוון שימושים על פי הצרכים שלכם – לדרוש מהקבלן שבנה את המבנה החדש לבצע תיקונים כדרוש, לבקש הצעות מחיר עבור התיקונים ובהתאם לכך להתמקח בניהול המשא ומתן על מחיר הנכס ואפילו לגשת לבית המשפט במידת הצורך ואם הקבלן לא מוכן לבצע את התיקונים הנדרשים.

כתיבת תגובה

תפריט נגישות