הקרן החדשה – השאיפה לחופש דת אמתי

אף על פי שישראל נחשבת מדינה דמוקרטית, יש לומר בפה מלא כי אין פה באמת חופש דת אמתי. הרבנות האורתודוקסית שולטת במדינה ומביאה לכדי מצב לפיו רבים לא מסוגלים לחיות את חייהם כפי שהיו רוצים וזאת לצד כך שאחרים חייבים לעבור מסעות קשים עד שהם יכולים להשיג מבוקשם. הקרן החדשה מנסה לפעול לשינוי במצב הקיים והבעייתי הזה.

הקרן החדשה – מאמין בחופש אמתי

אנו בקרן החדש מאמינים כי יש צורך לוודא כי הרבנות האורתודוקסית איננה הגוף השולט היחיד וזאת כל עוד מדובר על ענייני פולחן ודת. במצב הנוכחי זה פשוט בלתי אפשרי מבחינתם של בעלי דתות אחרות או זרמים אחרים ביהדות לקיים את חייהם באופן שבו היו רוצים. בין אם מדובר על הכרה של המדינה ובין אם מדובר על נושאים כמו חתונה. על המדינה להציע לאזרחיה חופש דת אמתי ולא להתפשר על כך.

כפייה דתית וניכור לממסד כתוצאה מכך

עקב האפליה ותחושת הכפייה הדתית אשר היא מנת חלקם של רבים באוכלוסייה הישראלית, ניתן לראות כי רבים מרגישים היום תחושת ניכור משמעותית לממסד הרבנות, דבר שלא מועיל לאף צד. לאור זאת יהיה חשוב לפעול בהקדם האפשרי על מנת להביא לכדי שינוי אמתי ולמנוע כפייה דתית או אפליה לא רצויה של אוכלוסיות מסוימות. רק התעקשות מתמשכת ובחירה בדרך הנכונה לכלל האוכלוסייה בישראל זהו דבר שיוכל להביא לכדי שינוי.

הקרן החדשה מנסה לפעול לשם כך וכל אחד מכם שירצה יוכל לסייע בנושא. בעזרת שיתוף פעולה של כל אחד מאתנו יהיה ניתן להבטיח שנגיע לכדי שינוי אמתי ונוכל להיות סוף סוף במקום בו אנו רוצים להיות. להפוך בעצם את המדינה להרבה יותר שוויונית וצודקת.

לאור זאת כל אחד מכם שיכול לפעול בעניין יכול להיות בטוח כי יהיה מדובר בהליך מאוד נכון וצודק מבחינתו. אז אל תתפשרו על הדבר החשוב הזה ושימו לב כי אתם מתחילים להיות פעילים ולעשות כל שתוכלו על מנת שהשינוי יוכל להגיע ובהקדם האפשרי! בוודאי תרצו בכך! הקרן החדשה ביחד אתכם זהו הסוד לשינוי!

כתיבת תגובה