לאומי למשכנתאות

משכנתא היא הלוואה, זאת כולם יודעים. אנשים לרוב אינם ששים לקבל הלוואה, שהרי מי מעוניין להיות חייב כסף למישהו אחר? אולם לעיתים הנסיבות מציבות אותנו במצבי אין-ברירה, כך שעלינו לשים את האגו שלנו בצד ולקחת את כספי ההלוואה, בתקווה ושאיפה שנוכל להשיבם במהרה למקורם, ובריבית נמוכה עד כמה שניתן.

הלוואת משכנתא, כמו זו הניתנת בין השאר גם על-ידי בנק לאומי למשכנתאות, היא הלוואה מסוג אחר, בה הלווה ממשכן את ביתו לבנק, עד שיחזיר את מלוא סכום ההלוואה. משכנתא, לרוב, נלקחת עבור רכישת שטח או קניית דירה. עד למועד ההלוואה, שטח או דירה זו ממושכנים אצל הבנק.

לאומי משכנתאות מעניק הלוואות מסוג משכנתא, שהיא ההלוואה הגדולה ביותר הניתנת על-ידי גופים המלווים כספים. עקב אופייה כהלוואה לטווח-ארוך, גם הליך האישור עד לקבלתה הסופית, נמשך בכמה שלבים מול הבנק. לפיכך, טרם לוקחים משכנתא מהבנק, כדי ללמוד מעט את הנושא ולהכין את שיעורי הבית הבסיסיים, בכדי לבוא מוכנים, להכיר את האופציות הקיימות בשוק המשכנתאות כיום, ולהשיג את העסקה הטובה ביותר שניתן.

בקשת אישור מהבנק

שלב ראשוני זה כולל פניה לבנק לאומי למשכנתאות לטובת בקשת המשכנתא. לאחר שיוחלט איזה נכס אתם מעוניינים לרכוש, פנו לבנק שלכם למשכנתאות, ובקשו "אישור עקרוני למשכנתא" – הסכמה מצד הבנק למימון חלקי של עסקה זו. עם קבלת האישור העקרוני, תוכלו להמשיך בחתימה על החוזה. זכרו כי תנאי לקיחת משכנתא מבנק לאומי למשכנתאות, יהיה שונה מלקיחת משכנתא מבנקים אחרים. בנק שלא אישר את בקשתכם להלוואת משכנתא, לא קובע כי לא תוכלו לקבל את הסכום מבנקים אחרים, אז אל תוותרו מהר כל-כך.

בחירת בנק למשכנתאות

כדי לצלוח שלב זה בהצלחה, עליכם לבצע סקר שוק מעמיק בין הבנקים השונים. כאמור, כל בנק, כולל בנק לאומי למשכנתאות. מציע הלוואת משכנתא בתנאים שונים. ראוי כי תבחנו כל מסלול ובנק באופן מדוקדק. ישנה חשיבות בניהול משא ומתן מול הבנקים, כדי לבחור את המשכנתא המתאימה ספציפית לכם ולאופי חייכם הכלכליים, שהרי, בסופו של יום, מדובר על הכסף שלכם, אותו צברתם בדם, יזע ודמעות.

בחירת המסלול האידיאלי עבורכם תסייע, בסופו של דבר, לחסוך שקלים רבים בטווח הארוך. בצעו היכרות אמיתית אל מול החסרונות והיתרונות של כל הלוואה ומסלול וקבלו את ההחלטה הטובה ביותר שתוכלו, לגבי המשכנתא שלכם, אם תיקחו אותה בבנק לאומי למשכנתאות ואם בבנק אחר.

בטחונות לבנק

לאחר בחירת המוסד המתאים לכם, יבקש הבנק "רשימת בטחונות". מדובר בסוג של ביטוח, במידה שיום בהיר אחד פתאום לא תוכלו להשיב את המשכנתא, מה שיגרום לבנק לתבוע את הדירה מכם. כל בנק עשוי לדרוש רשימת בטחונות מעט שונה, במקרים המצערים בהם לא תוכלו להמשיך להחזיר את המשכנתא. דוגמא: ביטוח חיים – בפטירת אחד מבני הזוג, חברת ביטוח תכסה את המשכנתא עבור הבנק (במידה שנרשמתם לתכנית כזו).

כתיבת תגובה

תפריט נגישות