מסכה לשיער – מוצר חובה בשגרת הטיפוח

אנחנו חופפות עם שמפו ואחר כך עם מרכך, אנחנו מייבשות את השיער עם פן או מחליק לשיער, אנחנו הולכות לבריכה או לים והשיער מתייבש, אנחנו אוספות את השיער לקוקו או לגולגול, בקיצור אנחנו דיי מתעללות בשיער שלנו. בשל כך אנחנו חייבות לטפח אותו ולהשקיע בו. אחד הדרכים להשקיע בו הוא להכניס את השימוש במוצר מסכה לשיער כחלק משגרת הטיפוח שלנו.

ממה מורכבת מסכה לשיער?

מסכה לשיער מגיעה בצורת קרם שיש להשתמש בו בזמן חפיפת השיער בדיוק כמו שמפו ומרכך. לעיתים כדאי להחליף את השימוש במרכך בשימוש במסכה לשיער. מסכה לשיער מכילה מרכיבים שיעזרו בשיקום השיער, זאת אומרת בעיקר חומרים שיעניקו לחות לשיער. מדוע זה חשוב? כי בכל הפעולות שהזכרנו מקודם, השיער שלנו מתייבש. כשהשיער שלנו מתייבש מאוד הוא נחלש, כשהוא נחלש הוא נשבר או נושר. מסכות לשיער מכילות מרכיבים שעוטפים את השערה ומעניקים לה לחות ושיקום במקרים בהם השערה החלה להתפצל ולהישבר.

איך להשתמש נכון

כדי לדעת איך להשתמש נכון במסכה לשיער אנחנו צריכים לדבר על תדירות חפיפת השיער שלנו. נשים אוהבות לחפוף את השיער שלהן. אך זה בכלל לא מומלץ לחפוף כל יום את השיער. אלא לחפוף פעם אחת בשלושה ימים. השמפו נועד לנקות את השיער אך הוא גם פותח את השערה לפגיעות. מי שסוגר את השערה מבחינה חיצונית ומגן עליה מפני מפגעים אחרים כמו חום או יובש הוא מרכך או מסכה לשיער. מכיוון שהמסכה נותנת לשיער חומרים חשובים שנותנים לו מראה בריא ומבריק חשוב להשתמש בה. אך לא בכל חפיפה. צריך להשתמש במסכה פעם בשבוע על מנת לא לתת לשיער יותר מדיי גורמי לחות. חשוב מאוד גם להתאים את המסכה לסוג השיער. את המסכה מורחים ומשאירים אותה למשך שלוש עד חמש דקות. לא יותר. לאחר מכן צריך לשטוף את השיער ארוכות, לפחות שתי דקות ולוודא שלא נשאר שום דבר מהמסכה על השיער. יש מסכות שליער שמורחים על השיער לא בזמן החפיפה אלא כשהשיער יבש. במסכות אלו יש להשתמש רק פעם בחודש. את המסכות האלו מורחים רק לחצי שעה ולא יותר.

כתיבת תגובה

תפריט נגישות