מרכזיות IP לעסקים

בשנים האחרונות עוברים הרבה מאוד עסקים למרכזיות מסוג IP. בין העסקים שעושים שימוש במערך תקשורת כזה ניתן למצוא גם בתי עסק קטנים, גם ארגונים בסדר גודל בינוני וגם עסקים גדולים ועם פעילות ענפה בארץ ובחו"ל.

בשורות הבאות נבין מהן בדיוק מרכזיות IP לעסקים. נראה בזכות אילו יתרונות תופסות המרכזיות הללו נתח שוק גדל והולך ואילו יכולות מיוחדות הן בעלות משמעות רבה במיוחד. בנוסף, נראה מדוע מדובר בצעד נכון גם מבחינה פיננסית, מתוך שיקולי עלות – תועלת.

 

איך זה עובד

כאשר רוצים להבין בצורה פשוטה מהן, בעצם, מרכזיות IP לעסקים, יש להתחיל בעובדה שמדובר במערכת מודרנית, שונה מאוד מהמרכזיות של ימים עברו. מערכת התקשורת החדישה הזאת מבוססת במידה רבה על תקשורת מחשבים ועל רשת האינטרנט הגלובלית. במקום שהשיחות ומידע נוסף שעובר ברשת התקשורת יזרמו דרך קווי טלפון ייעודיים, המידע מומר לאותות דיגיטליים וזורם ברשת האינטרנט שכולנו מכירים.

לכאורה, מדובר על שינוי לא גדול כל כך. במקום שהשיחות יזדקקו לכבלי טלפון, הן נדרשות לחיבור אינטרנט. בפועל, הטכנולוגיה החדשה מספקת הרבה מאוד יתרונות ויכולות, שלא היו אפשריות בעבר או שהיו פשוט הרבה יותר יקרות.

יכולות מרשימות

עסקים שרוכשים מרכזיות IP לעסקים יכולים לנצל יכולות שונות ומגוונות, בהיקף משתנה. עבור עסקים קטנים, יתכן שתהיה העדפה לפונקציות פשוטות של שיחות, ניתוב שיחות, העברת שיחות. בעסקים גדולים ומורכבים יותר ניתן לנצל גם יכולות נוספות, הרבה יותר מתקדמות.

בין היכולות של מרכזיות IP לעסקים ניתן למצוא:

  • גמישות במכשירי קצה – ניתן לחברת מספר גדול מאוד של מכשירי קצה וטלפונים לרבות מכשירים סלולריים, טלפונים מסורתיים, מכשירים חדישים.
  • קבלת פקסים ללא נייר – מרכזיות כאלה מסוגלות לקבל פקסים ולהציג אותם על המסך של המחשב, כך שלא צריך להדפיס אותם. זה יכול לחסוך נייר ולאפשר שליטה טובה ונוחה דרך הצג.
  • שליטה ותפעול נוחים – למשתמשים השונים קל מאוד לבצע פעולות שונות כגון העברת שיחות, ניתוב שיחות. אפשר לבצע בקלות גם שינויים כגון הוספת משתמש, הוספת מכשירים. פעולות רבות ניתן לבצע באופן עצמאי ללא עזרה מקצועית.
  • הקלטות שיחה ואיסוף מידע – ניתן לבצע הקלטות שיחה, בכל היקף, לשמור ולאחזר שיחות, לנתח נפח תקשורת ועוד. זה מצוין למוקדים טלפונים ולעסקים שרוצים תיעוד.
  • עולם גלובלי – המרכזייה מאפשרת שילוב של מכשירים ממקומות שונים ואף ממדינות שונות בעולם.

 

החלטה עסקית נבונה

כאשר מחליטים להכניס לעסק מרכזיות IP, מקבלים לא רק יכולות גבוהות, גמישות תפעולית ונוחות. עבור כל עסק חשוב לדעת שמדובר על צעד כלכלי, עם יחס מצוין של עלות – תועלת. לעומת המרכזיות בטכנולוגיה הוותיקה, כאן אין צורך לרכוש מתקן יקר, מגושם ומסובך. המערכת זולה, התפעול לא יקר, ישנה הוזלה משמעותית גם של שיחות עם חו"ל. בשורה התחתונה, מדובר בהחלטה מצוינת לכל עסק ולכל ארגון.

כתיבת תגובה

תפריט נגישות