כל האפשרויות של מרפסת תלויה

המשפט "כל בית צריך מרפסת" כבר הפך לקלישאה, בעיקר בעקבות ספר בשם זה שזכה להצלחה רבה, אבל הוא כמובן נכון מאוד: בית שיש בו מרפסת תלויה הוא לא רק בעל שטח רחב יותר אלא גם כזה שמתאפיין בחיבור מהנה בין המרחב הסגור לבין המרחב הפתוח מסביב, באפשרויות בילוי נרחבות יותר, באופציית אירוח שתמיד תתקבל בברכה וגם בערך כספי גבוה יותר – על פי הערכות אנשי מקצוע מרפסת מוסיפה לערכו של נכס כמה עשרות אלפי שקלים אם לא למעלה מכך.

מה כוללת מרפסת?

הוספת מרפסת תלויה הינה פרויקט רחב היקף אבל גם כזה שניתן להשלימו תוך זמן קצר יחסית בזכות שיטות בנייה מתקדמות ובפרט ניצול האופציה של מרפסת פלדה. עוד לפני התחלת הבנייה יש לבחור את המעטפת של המרפסת: עם ויטרינה או בלעדיה, עם תריס חשמלי או עם תריס רגיל, סוג המעקה, סוג הריצוף, סוג הפרופיל ועוד. בחירות אלה משפיעות הן על המראה של המרפסת וכמובן גם על המחיר שלה. פרמטר משמעותי נוסף הוא גודל המרפסת, שלגביו ישנה בחירה מסוימת אבל גם שיקולים הנדסיים וחוקיים (בשל הצורך לקבל היתר בנייה).

היתרונות של מרפסת תלויה מפלדה על מרפסות בטון

בחירה חשובה נוספת כשמוסיפים מרפסות תלויות לבניין ישן (במרבית הבניינים החדשים מרפסות הן סטנדרט, כך שאין צורך להוסיף אותן כעבור מספר שנים, ובפרט כך הדבר כשמדובר על פרויקטים איכותיים) היא בין מרפסת פלדה לבין מרפסת בטון.

מרפסות בטון הן השיטה המסורתית והן מבוססות על יציקת בטון. שיטה מתקדמת יותר היא מרפסות תלויות על בסיס של קונסטרוקציית פלדה חזקה. בדרך זו השלד של המרפסת וחלקים אחרים שלה מיוצרים במפעל, מובלים לשטח, מותקנים במהירות (אין צורך לצקת בטון ולחכות שהוא יתייבש) ומעוגנים אל יסודות הבניין. הבנייה מהירה, בטיחותית לחלוטין ועם הרבה פחות לכלוך ובלגן. בנוסף מרפסת תלויה על בסיס קונסטרוקציית פלדה שעברה בדיקות איכות קפדניות שנשענות על טכנולוגיות משוכללות מפחיתה את העומס על יסודות הבניין. חשוב לדעת שלא כל הקבלנים אמונים על ניצול האופציה המתקדמת ועל כן אם ברצונכם להתקין מרפסת פלדה יש לחפש חברה שמתמחה בכך.

 

כתיבת תגובה

תפריט נגישות