רגע לפני שהקיץ נגמר: נחלים בצפון לטיול בלתי נשכח

שנת הלימודים התחילה, השגרה חוזרת אלינו סוף סוף וזה בדיוק הזמן לצאת לטייל ברחבי הארץ אחרי למעלה משנה שהיינו סגורים בבתים, מטיילים במחשבות בלבד. רגע לפני שהקיץ נגמר והקור הגדול מגיע, מומלץ לצאת ולגלות נחלים בצפון לטיול מים מרגש ומסעיר שמבוגרים וילדים כאחד יוכלו ליהנות ממנו. כי מה יותר כיף מלטבול את הרגליים במים צוננים ונקיים?

נחלים בצפון – איך מארגנים את הטיול?

ישנם נחלים בצפון שרוב ימות השנה מלאים במים, אחרים מציעים טיול על אדמה מוצקה עד שיתחיל החורף, וישנם נחלים שבכלל לא מתאימים לטיול. אז איך בוחרים את הנחל המתאים ביותר לטיול הקרוב שלכם?

  • מי המטיילים – יש הבדל עצום בין טיול של כמה חברים בגילאים בוגרים, ובין טיול משפחות עם ילדים קטנים. אי אפשר לקחת ילדים לנחל עמוק מידי, ומצד שני מי שמחפש מעט אקסטרים עלול להשתעמם בנחלים השקטים והרדודים יותר. חפשו מסלול שמתאים לאופי הקבוצה.
  • דרגת קושי – לאחר שאופי הקבוצה הובן, אפשר להתחיל לחפש את המסלול. ישנם מסלולים קשים יותר מאחרים, מסלולים שנמשכים כמה שעות, מסלולים עגולים ומסלולים שמובילים שמתחילים בנקודה אחת ומסתיימים בנקודה אחרת לגמרי, שמצריכה לא מעט הליכה בחזרה. ניתן למצוא בקלות באינטרנט מידע על מסלולים שונים ועל דרגת הקושי שלהם.
  • אופי הטיול – גם אופי הטיול ישפיע על הבחירה הסופית, כשישנם מסלולים ארוכים מאוד שההמלצה הטובה ביותר היא לשלב אותם עם לילה בקרבת מקום בכדי לחסוך את הנסיעה הארוכה דרומה אחרי יום שלם של הליכה. מצד שני, אחרים יעדיפו דווקא לשלב מסלול קצר יותר עם חופשה ארוכה או יעד נוסף באותו יום.

לשמור על הניקיון בכל מקום

נחלים בצפון הם אוצר של ממש, פינות ירוקות מרהיבות שלצערנו הרב רבים אינם נותנים להן את הכבוד הראוי. כשמתכננים טיולים בצפון ובכלל, יש לעשות זאת תוך מחשבה גם על הסביבה; להצטייד בשקיות זבל, לקחת אתכם את הפסולת עד שתגיעו לפח אשפה במידה ואין אחד כזה בסביבתכם, ועוד. הטבע שלנו יקר מפז וכדי לשמור עליו יפה, אסתטי ונקי – הכל תלוי בנו.

כתיבת תגובה

תפריט נגישות