ניסור בטון, מה זה ולמי זה מתאים.

כשצריך לנסר באחד החומרים הקשים ביותר.

בטון הוא תרכובת של חול, חצץ, מים וחומר נוסף הנקרא צמנט. צמנט הוא אבקה הנוצרת מערבוב של כימיקלים שונים. בטון נחשב אחד החומרים הקשים ביותר שיודע האדם לייצר. זו הסיבה שבטון משומש בבניה של כמעט כל דבר אפשרי. בטון הוא החומר המרכזי בבנייתם של גשרים לצרכי תחבורה, בנייני מגורים ומגדלי עסקים מרקיעי שחקים. בטון מיוצר במפעל הבטון ומועבר במשאיות ייעודיות בעלות השם המוכר מערבלי בטון. משאיות אלו משנעות את החומר תוך ערבול מתמיד במהירות נמוכה שמשמר את צורתו האלסטית. מרגע הגעת הבטון לאתר הבניה ועד להתקשותו הסופית בנקודת היציקה יעברו כ-12 שעות.

בתחילה יוצקים בטון באתרי הבניה בקדחי עומק ליצירת יסודות. מבנה שעומד על יסודות מוצקים יכול לעמוד באיתני הטבע בצורה מיטבית. לאחר יציקת היסודות מתחילים בהקמת שלד המבנה. משלב זה ולאורך כל שלבי הבניה הבאים נוצרים מצבים שונים בהם יציקות הבטון אינן תואמות את התכניות ונוצר צורך לשנותן. כאשר נוצר צורך להסיר או לשנות יציקת בטון קוראים למומחים בניסור וחיתוך בטון.

מומחים מצוידים בכלי עבודה יעודים המותאמים לעבודה עם חומר קשוח כמו בטון. כלים בעלי להבים ומקדחים מצופים בבטון הם כלי הנשק העיקרי כנגד הבטון הקשה.

יהלומי ניסור בטון הם דוגמה מצוינת לחברה ותיקה שמחזיקה בכלים כאלה. ניסור בטון הוא תחום רחב וקיימות סיבות רבות לבצעו. כשהתכנית המקורית לא מתאימה יותר.

תכניות בנייה הם לא דבר דינמי. לרוב התכניות מבוצעות בידי מהנדסים המשקללים לתוכם את הקטן שבפרטים. כל שינוי בתכנית הבנייה מחייב הבנה עמוקה בעומסים ובהנדסת מבנים. כשבאים לשנות תכנית בנייה מקורית פונים למהנדס שיבצע את השינוי בתכנית. את השינויים אותם מבצע המהנדס מיישמים בשטח מנסרי הבטון. שינויים כמו פתיחת חלונות ודלתות חדשים מבוצעים בדיוק מקסימלי. חיתוך בבטון נעשה בעזרת מים רבים המוזרקים לנקודת החיתוך. למים שני שימושים, האחד בצינון להבי החיתוך והורדת העומס מהכלי והשני בהפחתת האבק הנוצר.

מעברים לתשתיות וסידור שבילי גישה.

תחום ניסור הבטון איננו מוגבל רק לדלתות, קירות ואתרי בניה. אנשים המעוניינים לחדש תשתיות בבתים מסתייעים בקודחי הבטון לפתיחת מעברי תשתיות חדשים והרחבת הישנים. ישנה עבודה נוספת שאיננה אפשרית ללא המנסרים והיא סידור שבילי גישה מבטון יצוק. שבילי גישה מאבנים משתלבות שניתנות להזזה בקלות איננה בעיה שבאים לשנות תוואי. אך שביל העשוי יציקת בטון יזדקק לכלים ייעודיים על מנת לבצע בו שינוי.

כתיבת תגובה