עולם הפרקטים

החלטת להתקין רצפת פרקט בבית ואתם מתלבטים באיזה סוג לבחור. קיימים היום בשוק מבחר רב של פרקטים מסוגים שונים כגון : עץ ולמינציה, כאשר כל סוג מקפל בתוכו סוגים שונים של חומרים, רמת גימור וצבעים . אין ספק שאלו המיוצרים מעץ הם האיכותיים יותר ובעלי מראה יוקרתי יותר וכמו בכל תחום, אין כמו הדבר האמיתי.

פרקט גושני (עץ מלא)

זהו פרקט המיוצר מעץ מלא אמיתי המגיע כקורות המותאמות להרכבה. כל קורה היא בעלת שכבה אחת ש עץ בלתי מעובד, כלומר הכי טבעי שיש. סוג העץ הנפוץ ביותר בפרקטים מסוג זה, הוא עץ האלון, אך הוא אינו היחיד. ישנם סוגים שונים ואיכותיים לא פחות כגון: עץ דובדבן, בוק ועוד' . עלותו של פרקט מסוג זה מעט גבוהה יותר מהסוגים השונים, זאת בשל איכותו הגבוה אשר עולה על איכותם מבחינת עיצוב, רמת גימור ורמת החומר. לפרקט הגושני ישנן מדרגות אשר מעידות על רמת הגימור שלהם. ככל שרמת הגימור גבוהה יותר, יהיו פחות עיניים בקורות ובהתאם לכך המחיר יעלה או ירד.

פרקט עץ רב שכבתי

שמו כן הוא, זהו פרקט המיוצר משכבות. כל קורה מורכבת משתי שכבות של עצים שונים. השכבה העליונה של הקורה תהייה עשויה מעץ מלא, בכל המקרים, ואילו השכבה התחתונה תהייה מורכבת מסיבית, שהיא למעשה ערבוב של נסורת ודבק עם עץ בהיר \ לבן כגון אורן לדוגמה, זאת המקרה של פרקט דו שכבתי. קיימים סוגים נוספים של פרקטים רב שכבתיים, ההבדל ביניהם טמון בכמות השכבות ממנה מורכבת כל קורה.

ההבדל טמון באיכות ובגימור

פרקטים מהסוג הגושני נחשבים לאיכותיים יותר, מכיוון שהם עשויים משכבה אחת, בניגוד לסוג הרב שכבתי, אשר מורכב ממספר שכבות ולכן עמידותם חלשה יותר. השכבות מודבקות זו לזו, אך במהלך הזמן החיבור ביניהן עלול להיחלש והן עלולות להתחיל להיפרש זו מזו.  בנוסף קיימות שתי שיטות גימור לפרקטים – גימור שמן וגימור לכה. פרקט עם גימור לכה יראה מבריק יותר ואילו גימור שמן מעניק מראה מט בלתי מבריק.

כתיבת תגובה

תפריט נגישות