סוגי פרקט והשפעותיו

בתקופה האחרונה בתים רבים בוחרים להתקין פרקט בביתם. אף על פי שלרצפת העץ הזו יש קונוטציה של מבנים ישנים, בתים מודרניים בוחרים בהתקנת רצפה מסוג זה עקב תחושת החמימות שהיא משדרת. מקורה של רצפת העץ עוד מימים עברו. במבנים קדומים היה נהוג להשתמש בקורות עץ כפתרון נוח לרצפה. כיום, מבנים מודרניים מעדיפים לבחור גם הם בפתרון הזה.

העץ מטבעו משדר חמימות ושלווה. הוא משדר אמצעי טבעי ונוח להתהלך עליו וצבעו החם מקושר למשפחתיות. לרוב נוהגים להתקין רצפה מסוג זה בחדרי שינה ובסלון משום שבחדרים אלה הרגשת הביתיות חיונית ביותר. הוא מכניס אוירה ביתית ומארחת, ונעים להסתכל עליו.

סוגי פרקט שונים:

  1. עץ מלא – מיוצר מעץ אציל וגם היקר ביותר.
  2. סינתטי – זהו הסוג הזול ביותר. הוא משמש בעיקר באולמות ספורט או בסטודיו למחול עקב גמישותו המדויקת המונעת פציעות אצל ספורטאים. הוא עשוי משכבה של תמונה מנוילנת של עץ על גבי חומר הנקרא HDF.
  3. פולימרי – סוג זה עמיד במים והתפתח במהלך השנים. הוא נוצר עקב הבעיה הקיימת בפרקט העשוי מעץ מלא- עץ נוטה להתנפח במגע ישיר עם מים. בעקבות התגובה הלא רצונית של העץ עם מים, מומלץ להימנע מלהתקינו בחדרי אמבטיה, בחדרי שירותים ובמטבח.

שימוש נפוץ נוסף ברצפת עץ נעשה לעתים דווקא בחוץ מאשר בפנים. אנשים רבים בוחרים להתקינו במרפסת או על דשא ובכך יוצרים אוירה נינוחה יותר בחצר ביתם. ההתקנה הפשוטה והמדויקת של פרקט תורמת גם היא לנפיצותו בקרב הרבה בתים. היא פשוטה למדי אך דורשת בעלי מקצוע מהימנים אשר יודעים להתעסק עם הסוגים השונים של הפרקט.

הסגנונות השונים של רצפות העץ האפשריות הינם רבים ומגוונים. על הלקוח להחליט איזה סגנון יתאים לו בצורה הטובה ביותר. לשם כך, עליו להבין בדיוק למה הרצפה תשמש.  לרשותו מבחר צבעים עצום. כמו כן, הוא יבחר גם את עובי הקורות, רוחבן ואורכן. כל בית הוא אינדיבידואלי ובעל מאפיינים שונים, וההחלטה של התקנת הפרקט רק תשפר את מראה הבית ואת מה שהוא מייצג.

כתיבת תגובה

תפריט נגישות