ציור קיר שיוסיף לבית שלכם 30 מ"ר

לגור בדירת פאר? לחשוב שאתה מיליונר? אחרי כמה בירות כל אחד עלול ליפול לאשליות כאלה, אבל בסוף בבוקר מתעוררים עם הנגאובר מטורף בין ארבע קירות מה זה, אבל מה זה, קטנים. ככל שמחירי הדירות עולים מספר המטרים הרבועים מצטמצם, עד כדי כך שלפעמים עוברת בראש המחשבה שהדרך היחידה לפנות קצת מקום בדירה היא לעשות דיאטה שתאפשר לנו לעבור יותר בקלות במעבר הצר שבין הכיור לשירותים במקלחת או במרווח שבין המיטה לארון. אין צורך לשבות רעב כי יש עוד הרבה דרכים יצירתיות ליצור ספייס בדירה קטנה, או לכל הפחות ליצור אשליה שהיא הרבה יותר גדולה.

קודם כל, בלגן הוא פריבילגיה לאנשים כמו הדוכסית קייט מידלטון ובעלה ויליאם שיחיה, שיש להם ארמון קטן עם מספר דו ספרתי של חדרים. במקרה שלכם, כל חולצה זרוקה או ספר שאינו מונח במקומו, מיד גורמים לדירת החדר וחצי להיראות כמו מחסן. אתם צריכים פתרונות אחסון, ורצוי כאלה שלא תופסים מקום רב ויקר. מיטה עם ארגז מצעים, שולחן עם מגירות נשלפות ורהיטים פונקציונליים שיכולים לשמש למספר מטרות – כאלה אתם צריכים. פתרון אחסון מעניין שראיתי בכמה בתים הוא ארון דו צדדי שמשמש למעשה כקיר חציצה בין שני חדרים, למשל המטבח וחדר השינה. מהצד של המטבח מאחסנים בו כלים ומהצד השני בגדים ומצעים.

עוד פריבילגיה שאין לכם היא התפרעות עם צבע הקשת. מומלץ לכם לרתום לטובתכם את הצבעים הבהירים, והכוונה אינה בהכרח ללבן חיוור ומשעמם – יש גם בז', שמנת, תכלת, אפור ועוד. צבעים בהירים יחזירו טוב יותר אור טבעי שחודר מהחלונות. ובאופן כללי, חלונות יעשו לחלל הקטן שלכם רק טוב. קירות בהירים תוכלו לשבור עם נקודות צבעוניות בדמות אביזרים כמו כריות, מפות, כיסאות ותמונות, אבל, יש אבל – עדיף שכל הפריטים בחלל יהיו בגווני צבע דומים, על מנת ליצור בעין תחושה של סדר וקשר בין האובייקטים. לכו על צבע האהוב עליכם, נגיד, סגול, ושלבו פריטים בשלל הגוונים של הצבע בחדר. אם ישאלו תגידו שהייתם מש"קית ת"ש בצבא ושמאז לא התגברתם.

טרנד מעניין נוסף: ציורי קיר הופכים לפופולאריים בתחום עיצוב הפנים של דירות, ובמיוחד של דירות קטנות, הודות לאשליה של עומק וגובה שהם יוצרים. ציורים של חופים, הרים ויערות נותנים תחושה של מרחב וגורמים לחדר להיראות גדול מכפי שהוא באמת. כל נוף באשר הופך את החדר לחסר גבולות, ממש אינסופי. גם ציור של מסלול ביער או רחובות עירוניים יכול להתאים. אתם רק צריכים לבחור איזה ציור קיר תשמחו לראות מול העיניים מדי יום, בין אם  הוא משרה עליכם תחושה רגועה, או מזכיר לכם כמה שאתם אוהבים את הים או הטבע. לא משנה איזה ציור תבחרו, תגלו שבדרך קסם הוא הופך חלל צפוף למתחם פתוח וגדול.

נכתב בשיתוף עם אבי בליטשטיין, ציורי קיר לבית

כתיבת תגובה

תפריט נגישות