קלנועית למבוגרים

לאורך ההיסטוריה כולה, נזקקו בני האדם לאמצעי תחבורה, הן לצורך התניידות בתוך מקום המגורים והישוב והן למרחקים גדולים, בין עירוניים ואפילו בין יבשתיים. לאורך מרבית תקופת חיינו אנו נהנים מהיכולת לנהוג רכב פרטי עד שהגיל והשלכותיו הבריאותיות כבר אינם מאפשרים לנו לעשות זאת בצורה בטוחה ויעילה. במקרה כזה, אנחנו יכולים להתנייד באוטובוסים, רכב או מוניות לנסיעות רחוקות לעיר או מחוץ לעיר, אבל את מרבית הנסיעות שלנו נצטרך לעשות בישוב עצמו, למכולת, לבריכה, לחוג, לחברים, לבני המשפחה וכדומה, ובדיוק למטרה זו נועדה קלנועית למבוגרים.

כלי תחבורה חשמלי קומפקטי

קלנועית למבוגרים היא קלנועית ככל קלנועית שיכולה לשמש גם בתור רכב תפעולי, וניתן להשיגה גם בדגם קלנועית זוגית וגם בדגם לנהג יחיד. הקלנועית מבוססת על מערכת הנעה חשמלית, אליה מחובר מצבר גדול אותו יש להטעין לפני כל נסיעה על מנת להבטיח מקסימום טווח נסיעה. הטענת המצבר היא פשוטה למדי, וכרוכה בחיבור הקלנועית לשקע חשמל פשוט בבית. מאחר ומדובר בקלנועית המיועדת לנהגים ונוסעים מבוגרים, בבחירת קלנועית חשוב לשים לב לנושא הנוחות וסביבת הנסיעה/ נהיגה, וכן לנושא הבטיחות.

קלנועית נוחה לנהיגה ולנסיעה

קלנועית למבוגרים צפויה לשמש את בעליה לצורך נסיעה ברחובות הישוב, גם כאשר השמש קופחת מעל הראש וגם כאשר הגשם מכה בחוזקה. בדיוק מהסיבה הזאת, חשוב לוודא שהקלנועית מצויידת בסוכך מתאים ובמעטפת חלונות המאפשרים לאטום לחלוטין את המרחב הפנימי של הקלנועית. כמו כן, בדגמים מסויימים של קלנועיות, ניתן למצוא גם מערכת מיזוג אוויר קטנה, שתשמור על אוויר מצונן במרחב הנסיעה הפנימי.

מערכות בטיחות – הכרחי

נושא קריטי נוסף הוא נושא הבטיחות. בהיבט זה, חשוב לוודא שהשליטה בקלנועית היא קלה ואינטואיטיבית, שהיא מגיבה היטב להוראות מידית השליטה, שמותקנים בה בלם יד ומערכת בלימת חירום, מערכת לייצוב, פנסים קדמיים ואחוריים, אמצעים זוהרים לנהיגה בחושך וכדומה. את הדגמים השונים תוכלו למצוא בחברות המציעות קלנועית להשכרה או קלנועית למכירה, ובין היתר תוכלו לבחור בין קלנועית זוגית שבאופן עקרוני תמיד עדיפה על פני קלנועית יחיד, גם אם הקלנועית דרושה לנהג בודד בלבד.

ניתן לעקוב אחרינו גם ברשתות החברתיות:

כתיבת תגובה

תפריט נגישות