שיפורים לרכב לג'יפים ורכבי שטח

אז יש לכם ג'יפ, ואתם מאוד אוהבים אותו. אתם לא לבד. בארץ יש קהילת ג'יפים גדולה ומפוארת, ואנשים חולי שטח ואקשן. אם אתם הרבה זמן בשטח, אתם בוודאי מכירים ויודעים, ובטח שכבר ראיתם לא מעט ג'יפים מאובזרים ומשופצרים שגרמו לכם לבלוע רוק בתאווה. הגיע הזמן לקצת שיפורים לרכב.

רכב שטח פוגש לא מעט תלאות בחייו, אם, כמובן, תרדו איתו לשטח. מי שמתכנן לנסוע עם הג'יפ הגבוה שלו רך ורק על כבישים מסודרים, לא צריך להוציא את זמנו ואת כספו על שיפורים רבים, שכן חלק גדול מהשיפורים המומלצים לרכב הם דווקא אלו המתאימים לרכבים שרואים אפר, והסיבות לכך ברורות לגמרי.

שיפורים לרכב שיורד מהכביש

אם הפנייה האהובה עליכם היא דווקא זו שיורדת מהנתיב הסלול, זו רשימת שיפורי חובה לרכב השטח שלכם, ויפה שעה אחת קודם:

  • מיגון תחתון – אמצעי מגן שאפשר להרכיב לכל סוגי הרכב, כאשר הרוכשים העיקריים שלו הם חובבי השטח המושבעים, לצד אלו החיים באזורים כפריים אך נוסעים בשטח עם רכב פרטי פשוט כי זו דרך קיצור בשדות או כניסה לנחל ליד הבית. בכל אופן, המיגון התחתון הוא שיפור ששומר על האיברים החיוניים ברכב שלכם.
  • וו גרירה – בסיסי וחיוני כל-כך, בייחוד לאלו שיצאו לשטח בלי המיגון התחתון, ומצאו את עצמם בבעיה רצינית לאחר מפגש לא צפוי עם סלע או עם בור.

מעבר לשניים הנ"ל שהם חובה

בעוד שאת שני השיפורים הנ"ל הרכב שלכם פשוט חייב, יש עוד כמה שיפורים שפשוט יקפיצו לכם את החוויה, אבל אולי אפשר בלעדיהם, לפחות לאלו שלא יורדים לשטח הרבה:

  • מגן לסף המדרגות לרכב – אם הרכב גבוה במיוחד, וגם אם אתם יורדים לשטח לא מעט, תנו למדרגות חיצוניות וחזקות לשמור על צידי הרכב שלכם, תוך שהן מאפשרות עליה וירידה נוחות ובטוחות, כי אין יותר מביך מליפול בדרך פנימה או החוצה מהג'יפ, ואין יותר מרגיז מפציעה של צד הרכב על סטייה קטנטונת מהמסלול.
  • קפיצים בולמים – לשועלים שאוהבים נוחות, בולמי זעזועים הם ברשימת השיפורים לרכב הנוח ביותר, שכן הרכב גבוה יותר, הקפיצות מטלטלות פחות, הרכב עובר בקלות מכשולים גבוהים, ואתם נהנים מכל רגע.

כתיבת תגובה

תפריט נגישות