תמ"א 38 בירושלים

תמ"א 38 בירושלים נתנה דחיפה גדולה לכל אותם אנשים שכבר מזמן חשבו על שיפוצים בבניין ונתנה דחיפה עוד יותר גדולה ליזמים. ועדיין, חלק מהאנשים חוששים מאוד להיכנס לתהליך מחוסר מידע. הנה כמה פרטים חשובים שיכולים להסביר לכם טוב יותר מה זה תמ"א ואיך אפשר להתחיל.

מה זה תמ"א 38?

המועצה הארצית לתכנון ולבנייה היא זו מעבירה רפורמות שונות בתחום הבנייה והיא זו שאמורה גם לאכוף אותה. לפני קצת יותר מעשור החליטה המועצה שיש מבנים רבים בישראל שאינם עולים בקנה אחד עם הסטנדרט העכשווי וברעידת אדמה הם יכולים לגרום לנזק עצום ולמספר אבידות גדול מאוד. תמ"א 38 נועדה כדי למזער את הבירוקרטיה ואת כל הרגולציה החריפה של המדינה בנוגע לבנייה, ונותנת את האפשרות ליזמים ולדיירים לשפץ את הבית באופן פשוט הרבה יותר.

מה קובעת תמ"א 38 בירושלים?

  • תמ"א 38 קובע שניתן לשפץ את הבית בהטבות מס מסוימות וכמובן בירוקרטיה הרבה יותר פחותה. כול מי שבונה בניין ואפילו רוצה לקבל היתר בנייה לדברים פשוטים כמו הקמת יחידה דיור בבית ואפילו הקמת פרגולה, יודע שהתהליך לקבלת אישור לא כל כך פשוט. לעומת זאת תמ"א 38 הופכת את התהליך להרבה יותר קל.
  • איך אפשר להתחיל? קודם כל תבדקו האם הבית שלכם נמצא ברשימת הזכאים לקבל את ההטבות של תמ"א 38. יכול להיות שתמ"א 38 בירושלים תפסח מעל הבית שלכם כי הוא יחסית חדש ועומד בסטנדרטים המחמירים. אחרי שתבדקו את הזכאות, וכן תהיו זכאים, תצטרכו לדבר עם חברה שמקצועית בפרויקטים של תמ"א 38 בירושלים ותקבלו ממנה פרטים ראשוניים והצעת מחיר.

החלק הקשה עוד לפניכם

החלק הקשה, כך רבים אומרים, יהיה לגייס את רוב דיירים הבית לתמיכה בפרויקט. אמנם הפרויקט יכול להניב הרבה תוצאות חיוביות אך יש כאלו שלא ישמחו לחיות בבית שעובר שיפוצים, כי הם לא רוצים לבלות זמן רב באתר בנייה שיכול גם להיות מסוכן בריאותית שלא לדבר על איכות החיים שתיפגע אנושות. יש לגייס רוב של שני שליש מדיירי הבית כאשר יש לא מעט ויכוחים בנושא הזה בכל מקום בו התכנית עולה על הפרק.

כתיבת תגובה