q 5 כללי האצבע לאיטום גגות ומחירים - טוב לדעת

5 כללי האצבע לאיטום גגות ומחירים

אחד הדברים הבסיסיים ביותר שיש לנו בחיים זה "קורת גג". אבל מה קורה כשאותה קורת גג שאנחנו שמים בה את כל מבטחנו מתחילה לטפטף לנו על הראש? מה אנחנו יכולים לעשות כשרטיבות מתחילה לבצבץ מהתקרה שלנו?

 

גג צריך להיות אטום!

 

אולי מיותר לציין, אבל אין שום סיבה שיום בהיר (או גשום?) אחד הגג שלכם יתחיל לדלוף או להתפרק. אם למרבה הצער "זכיתם" להגיע לרגע הזה, הגיע הזמן לחדש את האיטום שיש לכם בגג. כמובן, אנחנו מקווים שהגעתם לכאן לפני שזה קרה – כי אנחנו פה כדי לעזור לכם להקדים תרופה למכה ולבצע איטום גגות בזמן.

 

טיפים לאיטום גגות

 

  1. בחירת התקופה הנכונה

בראש ובראשונה – איטום גגות מבצעים בקיץ! אם אתם ממתינים לחורף כדי לדאוג לגג שלכם, אתם מזמינים את הסכנה הישר למפתן הדלת שלכם. באופן אידיאלי, עדיף שתטפלו בזה עוד באביב, אבל אם נבצר מכם להזמין איש מקצוע שיאטום את הגג שלכם בחודשים האלה – הזמינו אותו בקיץ ותגיעו לחורף מוגנים. העניקו לעצמכם את השקט הנפשי שמגיע לכם כשתתחילו לשמוע את הגשם הראשון מתחיל להכות מלמעלה.

 

  1. בחירת איש המקצוע

קחו את זה ככלל זהב לכל עבודה שתצטרכו שתתבצע בביתכם – בחרו את איש המקצוע שלכם בתבונה ובסבלנות. כנסו לאינטרנט, קראו חוות דעת, ערכו השוואת מחירים. אל תבחרו את האדם הראשון שיטען בפניכם שהוא יכול לבוא לבצע עבורכם איטום גגות. בנוסף, ודאו מול איש המקצוע שהוא רשום בפנקס הקבלנים בתור אוטם גגות מורשה. לא כל אחד שהחליט ללבוש סרבל בבוקר מוסמך לעלות לכם על הגג ולהתחיל "לעבוד".

 

  1. הכנת הגג

לפעמים, קצת עבודת כפיים יכולה לחסוך לכם הוצאות מיותרות ולשדרג את העבודה של איש המקצוע. שימו פעמיכם אל עבר הגג שלכם ופשוט תנקו אותו בצורה הכי יסודית שאתם יכולים. הסירו את כל השאריות של האיטום הישן, קחו את כל מה שעלול להפריע לעבודה והזיזו אותו מהדרך. דודים, מזגנים, מרזבים – מה שיכול לזוז – שיזוז! איטום שמתבצע על גג מבולגן יכול לעלות גם מאות שקלים יותר מאשר כשהגג נקי ומוכן לעבודה. ובנוסף, ביצוע איטום גגות על גג שלא עבר ניקיון יסודי עלול לפגוע באיכות האיטום עצמו, מה שיכול להוביל לתקלות ואף לאסונות בהמשך הדרך. עצה קטנה שלנו, אל תסמכו על איש המקצוע שיעשה עבורכם את הניקיון ברמה הרצויה.

 

  1. בחירת החומרים

בחירת החומרים שישמשו לצורך איטום גגות תלויה בסוג הגג שיש לכם ובמצב שלו. בדקו מול בעל המקצוע מה החומר המועדף ואל תיתנו לו לבחור לבד "על עיוור", בלי שאתם יודעים מה התוכנית שלו ולמה הוא בחר בה.

אלה חומרי האיטום המובילים:

יריעות ביטומניות – אחת השיטות הנפוצות והפופולריות ביותר. למעשה, בעל המקצוע פורש את היריעות האלה על הגג מקצה לקצה ומייצר משטח שמכסה את כל הגג. היריעות האלה חזקות ועמידות ומחזיקות מעמד לאורך שנים רבות. זו נחשבת לשיטה הטובה ביותר, אך גם היקרה ביותר לרוב.

זפת – השיטה הידועה ביותר. מדובר בשיטה ישנה למדי, אבל היא ללא ספק עדיין בשטח. כשהדוד מבולגן ומלא בדודים, מזגנים ומה לא, שאי אפשר להזיז, בעלי מקצוע מעדיפים לבחור בשיטה הזו, הרי שלהתחיל לפרוש יריעות במסלול מכשולים עלול להיות צרה צרורה. סיבה נוספת לבחור בשיטה הזו היא כאשר האיטום הקודם שהיה על הגג היה גם הוא עם זפת. חשוב לציין כשמבצעים איטום גגות בזפת, נדרשת תחזוקה שנתית. 

איטום אקרילי – אם רוצים לחסוך במחיר והגג לא עבר איטום בזפת בעבר, איטום גגות אקרילי הוא הבחירה הבאה. מדובר במשחה לבנה שמורחים או מתיזים על הגג. מדובר בחומר פחות עמיד למים ויש לו נטייה להתפורר במזג אוויר קיצוני. לחומרים האלה יש שני יתרונות בלבד – הצבע הלבן שלהם משתלב היטב בגג והמחיר שלהם זול. שימו לב שאם זו השיטה שנבחרה, חשוב לצבוע את הגג בחומר יסוד לפני שמורחים את חומר האיטום האקרילי. חומר היסוד יחזק את האיטום ויאריך את חייו.

 

  1. תחזוקה

תמנעו מעצמכם כאבי ראש. אחת לכמה זמן, הזמינו לביתכם איש מקצוע שיבחן האם האיטום נשאר חזק ועמיד. אם האיטום נפגם עם הזמן ועם השפעות מזג האוויר, מהר מאוד תמצאו את עצמכם עם חגיגה של טפטופים בבית וגג מתפורר. 

 

איטום גגות – מחירים

 

גורמים שונים יגרמו לבעלי המקצוע להציע עבור איטום גגות מחיר גבוה או נמוך יותר. הגורם הבסיסי שישפיע על המחיר הוא סוג הגג. כמו כן, המחירים הם אומנם לפי מטר רבוע, אך ככל שהגג גדול יותר, כך (לרוב) המחיר למ"ר יהיה קטן יותר. 

על פי מחירון איטום גגות מחיר לאיטום בזפת חם למ"ר הוא לרוב עד 45 ש"ח לכל סוגי הגגות. כשמדובר ביריעות ביטומניות, ספקי שירותים יכולים להציע עבור איטום גגות מחיר של עד 100 ש"ח למ"ר. איטום בחומרים אקריליים נמצא באמצע טווח המחירים, וינוע בין 30 ל-80 ש"ח למ"ר. 

 

באדיבות אתר טוב תודה – השוואת מחירים בין בעלי מקצוע.

כתיבת תגובה

תפריט נגישות