6 המקומות הכי מלוכלכים בבית

ישנם מקומות רבים בבית שאנו לא מקדישים להם את תשומת הלב הראויה ולכן הם נשארים מאובקים, מלוכלכים, מטונפים ובעיקר מלאים בחיידקים ובקטריות מסוגים שונים. דווקא במקומות הקטנים שוכנים להם חיידקים רבים העלולים לפגוע בבריאותנו בטווח הארוך. אילו מקומות נמצאים ברשימת עשרת המלוכלכים של הבית? ידיות הדלת, מקשי המקלדת, מדפי המקרר והפריזר, חלקו העליון של המזגן ועוד רבים אחרים כלולים ברשימת הלכלוכים, כדאי ואף רצוי להיות מודעים ללכלוך הרב הנמצא במקומות הללו ולכן גשו לאותם המקומות עם סמרטוט לח והחלו במלאכה.

מאוור התקרה – אנשים רבים מחזיקים לעצמם מאוור תקרה, במיוחד במדינה בה אנו נמצאים בה המחיה די יקרה ולכן אנו משתמשים באלטרנטיבות אחרות לקירור בימי הקיץ החמים מלאי הלחות. אז במידה ויש לכם אחד כזה כדאי לוודא כי לא מלא באבק העלול להתפזר בכל החדר. תוכלו לעבור עם מטלית לחה ולנגב את כל האבק אשר הצטבר שם. במקרים אלו אל תחכו לשירותיה של עוזרת בית בנתניה שתציל אתכם מהאבק הנוראי שתקף אתכם.

מקשי המקלדת – בימים מתקדמים אלו, המחשב והסמארטפון הם הידידים הטובים ביותר של האדם (אחרי הכלב כמובן). אנו לוקחים את המחשב הנייד לכל מקום כמעט, הוא זמין ונייד לנו ולכן נרבה להשתמש בו גם אם מדובר בארוחת הצהריים שלנו, מרבית הפעמים אנו נדלג על תהליך שטיפת הידיים ונחזור למחשב עם שאריות המזון שאכלנו, כתוצאה מכך אנחנו צוברים לכלוך רב ולכן יש לנקות את מקלדת המחשב והעכבר הנלווה לו כמובן.

ידית הדלת – תדמיינו לכם מצב בו אתם מגיעים לדלת הביניין ומשתמשים בידית הדלת על מנת לפתוח אותה. כך גם אנשים נוספים פועלים ולכן האחד מעביר את החיידקים לשני וכן הלאה.

כלי האחסון למברשת האסלה – דרך כלי זה אנו יכולים להעביר חיידקים רבים לבאים אחרינו, לאחר השימוש בו אנו לא מנקים אותו אלא משאירים אותו כפי שהוא במקומו ולכן החיידקים שנשארים למעשה מתרבים וכך אנו הופכים כלי תמים לכלי מלוכלך ומלא בחיידקים.

המקפיא – מקפיא, כלי האחסון של מזון קפוא, לעיתים רטבים ומיצים נוספים משאירים סימן על מדפי המקפיא ואם לא נדאג לנקות את הסימנים הללו החיידקים ימשיכו להתרבות ולעבור גם למזון הבא שנשאיר שם.

הכיור – כיור הוא מקום לשטיפת הכלים המלוכלכים שלנו, ברגע שאנו שוטפים את הכלים אנו למעשה מורידים את שאריות הלכלוך שהמזון שאכלנו השאיר, ברגע שאנחנו משאירים את שאריות המזון בכיור אנו הופכים אותו למקום מלא בחיידקים לכן רצוי לפנות את שאריות המזון לאחר שטיפת הכלים.

לסיכום, ישנם מקומות בבית שאנחנו לא מגדירים כמלוכלכים ולכן אנחנו גם לא נדאג לנקות אותם, יש לשים לב דווקא למקומות הקטנים מכיוון שהחיידקים נמצאים שם ומתרבים לאורך הזמן. שמרו על ניקיון בביתכם, זכרו שזה הוא מקום מגוריכם, בית נקי לחיים בריאים יותר.

 

מאמר נוסף שעשוי לעניין אותך בנושא פוליש – קרא כאן

 

 

כתיבת תגובה

תפריט נגישות