8 נקודות עקרוניות להשוואת ביטוח רכב

בחירת ביטוח הרכב המתאים היא החלטה חשובה, היא משפיעה על רמת ההגנה שלכם במקרה של תאונה או נזק לרכב. לכן מומלץ להשוות בין הצעות מחיר של חברות ביטוח שונות כדי למצוא את ההצעה הזולה ביותר עבורכם. אספנו בשבילכם 8 נקודות להשוואה חכמה ופשוטה.

ביטוח הרכב הוא רשת הביטחון שלכם בדרכים למשך שנה שלמה. כדאי מאוד לבחור אותו בחוכמה, להשוות בין ביטוחים אונליין ולוודא שמיציתם את כל האפשרויות שלכם: עברתם בין כמה שיותר חברות ביטוח, בחרתם את המעטפת הביטוחית המתאימה, במחיר הנכון, עם כל הכיסויים שאתם באמת צריכים. השוואת ביטוח רכב היא תהליך מהיר, רגעי, כמעט אוטומטי. למרות שהוא לוקח רק מספר דקות, אפשר להפוך אותו ליסודי מאוד. הנה 8 נקודות שיש לקחת בחשבון בעת השוואת הצעות מחיר לביטוח רכב.

  1. סוג הביטוח – האם אתם מעוניינים לרכוש ביטוח חובה, מקיף או צד ג'. אתם תרצו לרכוש ביטוח מקיף אם הרכב הוא אמצעי הניידות העיקרי שלכם. ביטוח צד ג' בלבד יתאים לנהגים שיש להם רכב ישן שנוסע מעט. הבחירה בביטוח מסוים על פני האחרים תחשוף אתכם לטווח מסוים של מחירים, סעיפים ואופציות לכיסויים. אמנם את ביטוח החובה לא תוכלו לשנות אך בבסטי תמצאו אותו כחלק מחבילת ביטוח צד ג' או הביטוח המקיף, ואותם תוכלו לשדרג כאוות נפשכם.
  2. כיסויים – עשו רשימה של מספר כיסויים בתשלום שאתם פשוט לא מוכנים לוותר עליהם. זה יכול להיות שירותי דרך וגרירה, כיסוי להגנה משפטית, כיסוי שבר שמשות, רכב חלופי ואחרים. השתמשו באותם כיסויים למדד להשוואה. כשאתם נכנסים לבסטי ועורכים השוואה בין הצעות ביטוח, הציצו בפוליסות ובדקו אם הכיסויים שאתם מעוניינים לרכוש, מוצעים מטעם אותה חברת ביטוח. אם כן, שומרים את הפוליסה כאופציה. אם לא, ממשיכים הלאה לפוליסה הבאה בתור.
  3. תנאים – חשוב לקרוא בעיון כל פוליסה שאתם בודקים כדי לוודא שאתם מבינים היטב את הניסוחים ופירוט התנאים השונים. עליכם לעבור על שורת מקרי הביטוח המפורטים בה, לראות מהו סכום הפיצוי שמגיע לכם במקרה שחס וחלילה אחד מהם מתממש. עוד דבר שכדאי לכם לשים לב אליו הוא אופן קבלת דמי הפיצויים, גביית דמי הביטוח (אופן הפריסה לתשלומים למשל), וכמובן, החריגים בפוליסה שלכם.
  4. מחיר – הפרמיה היא עוד פרמטר שיעזור לכם לבצע סינון מהיר ואפקטיבי, בין הצעות הביטוח השונות שתתקלו בהן. הגדירו מראש את התקציב שלכם, כמה תהיו מוכנים לשלם על ביטוח הרכב שלכם, עם חריגות קטנות כלפי מעלה או מטה. הגדירו גם תנאים לחריגות, למשל הרחבה מעניינת שתהיו מוכנים להשקיע בשבילה קצת יותר, מסלול מסוים שמסקרן אתכם, או אפילו סעיף קטן בפוליסה שמבחינתכם עושה את כל ההבדל. גם אחרי שתגדירו טווח מחירים מסוים, תוכלו להוזיל עלויות באתר בסטי בעזרת מסננים המקנים הנחה כמו רכב שני במשפחה או רכב שנוסע מעט.
  5. מספר הנהגים בפוליסה – אחד הפרמטרים שעוזרים לאתרי השוואות ביטוחים להתאים פוליסות עבורכם, הוא כמות הנהגים שאתם מכניסים פנימה. כמות הנהגים משפיעה על מחירי הביטוח, ככל שיש יותר ידיים על ההגה רמת הסיכון תעלה ואיתה הפרמיה. אם אתם חולקים את הרכב שלכם עם האחים, מומלץ לערוך סלקציה בין נהגי הבית, לצרף לביטוח הרכב שלכם את אלו שאתם הכי סומכים עליהם. אם אתם גרים עם בן/בת זוג, כדאי לשקול לצרף אותם לפוליסה שלכם, כי יש חברות ביטוח המעניקות הטבות בעניין.
  6. השתתפות עצמית – ההשתתפות העצמית משפיעה על מחירי הביטוח. פוליסות עם פרמיה גבוהה יהיו בדרך כלל עם השתתפות עצמית נמוכה יותר, ולהיפך. כל נהג עושה את השיקולים שלו מה הוא מעדיף, לשלם קצת יותר מכיסו אך בטווח הארוך לשלם על פוליסה זולה יותר או לשלם קצת יותר על הביטוח בשביל הסיכוי לשלם פחות על מקרה ביטוח. בבסטי תוכלו לקבוע את גובה ההשתתפות העצמית שלכם, או לסנן הצעות ביטוח על בסיס השתתפות עצמית נמוכה נטו ולהגיע להצעות ביטוח מעניינות ומשתלמות.
  7. מאפייני הרכב – כל חברת ביטוח רוצה לדעת כמה שיותר פרטים על הרכב אותו היא עומדת לבטח. דגם, שנת הייצור, מערכות מיגון ובטיחות, קילומטראז' שנתי ואלמנטים נוספים הקשורים לרכב, מלמדים אותן על הסיכון הכרוך בלבטח אותו, ולפיכך, קובעים את המחיר. רכבים שנוסעים מעט או מאובזרים במערכות מיגון ובטיחות מתקדמות למניעת תאונות זוכים להטבות במחירי ביטוח הרכב.
  8. עבר ביטוחי – היסטוריית תביעות קודמות היא אלמנט חשוב לקביעת מחירי הביטוח. בדומה לסעיף הקודם, גם כאן מדובר במדד להערכת סיכונים. לפיכך, נהג עם 2 תביעות שנפרשות על פני 3 שנים יקבל הצעות ביטוח שונות מנהג עם תביעה בודדת. נהגים עם 0 תביעות ביטוח רשאים למלא מסמך "היעדר תביעות", להגיש אותו לחברת הביטוח ולקבל הנחה.

 

מקליקים, משווים ומוצאים ביטוח רכב בדיוק בשבילכם

השוואת ביטוח רכב היא פעולה פשוטה ומהירה שחוסכת לכם זמן יקר ומעל לכל, כסף. בכתבה זו הצגנו 8 נקודות שיכולות לעזור לכם לבצע השוואת ביטוחים אפקטיבית ונוחה יותר. 8 נקודות שיכולות למקד ולכוון אתכם לפוליסה המתאימה ביותר. ישנם אתרים רבים בהם תוכלו לערוך השוואת ביטוח רכב אך האחד שמספק את החבילה השלמה, הוא ללא ספק בסטי.

אתר השוואות הביטוחים הראשון בישראל מציע פלטפורמה דיגיטלית ידידותית למשתמש. בבסטי תוכלו לעבור על רוב חברות הביטוח בשוק, לסנן הצעות ביטוח על פי אלמנטים נבחרים, לעיין בפוליסות השונות בחופשיות, להוריד את מחירי הביטוח, להשוות בין פוליסות שאהבתם במיוחד, לבחור את האחת. וכל זה ב-2 דקות בלבד. נכנסים לאתר מהמחשב או הסמארטפון ועד מהרה מוצאים פוליסת ביטוח רכב מתאימה, איכותית, משתלמת וטובה.

כתיבת תגובה

תפריט נגישות