אורלי וגיא מציצים על אריק איינשטיין, צבי שיסל ואורי זוהר

אני הייתי ילדה בת 12 כאשר ראיתי את הסרט "מציצים" בפעם הראשונה, זה היה אי שם בתחילת בשנות ה-90, והבנתי מהסובבים אותי שאני עומדת לראות סרט פולחן עם מגה סופר סטארים דוגמת אריק איינשטיין ואורי זוהר. הסרט הישן הוקרן בבית קולנוע בראשון לציון ואני וחברתי אצנו רצנו עד לשם כדי לחזות בפלא. אני חייבת לומר שיצאנו מהסרט מבולבלות, אולי כי היינו קטנות מדי ואולי לא. היה משהו נועז בסרט אפילו ביחס לשנות ה-90 המוקדמות, אבל לא יכולנו לשים את האצבע על מה גרם לנו חוסר נוחות, וגם לא דיברנו על זה יותר מדי, כי חלילה שנגיד משהו רע על סרט קאלט ישראלי בסדר גודל כזה.

כשאורלי וגיא החלו במסע שלהם להבנת העלילות שהתרחשו על הסט נזכרתי שוב בסרט מציצים, נזכרתי באריק אינשטיין, באורי זוהר שכבר חזר בתשובה ובצבי שיסל. תחושת האי נוחות שחשתי אז הציפה אותי שוב וחשבתי שאקבל תשובות חותכות מהתוכנית שאורלי וגיא הפיקו אודות הסרט ומעלליהם של כוכביו. מהפרומו של התוכנית הייתי בטוחה שזהו אני עומדת לסגור מעגל ואוכל עוד מעט להגיד בקול רם את מה שהרגשתי בלחש. אבל מה שבעצם קיבלנו בתוכנית של אורלי וגיא על חבורת מציצים – אריק אינשטיין ז"ל, אורי זוהר וצבי שיסל – זה עוד תיאוריית קונספירציה. לאוויר נזרקו מילים קשות כמו: הטרדות מיניות, ניצול מיני ואפילו אונס מתוסרט היטב. אבל לא קיבלנו שום דבר מוחשי, רק ספקולציות, לא עובדות.

הם ראיינו את בן הדוד של מונה זילברשטיין המפורסמת שטען שהוא "יודע" לפי ההבעות של מונה בסרט שמה שצולם לא היה בהסכמה. הוא לא דיבר על כך שמונה באה אליו וסיפרה לו שקרה דבר נורא על הסט, הוא רק מסיק מהבעות הפנים שלה בסרט שקרה שם משהו בניגוד לרצונה. גם דורי בן זאב התראיין וגם המלבישות של הסרט אמרו את דעתן. בן זאב טען שהיה שם אונס במלוא מובן המילה, אבל בעוד כולנו חשבנו שהוא מדבר על הסצינה המפורסמת "יבוא לך דינה", הוא בכלל התכוון לאירוע אחר. המלבישות טענו שפחד שיתק את מונה זילברשטיין ובעטיו היא לא הלכה למשטרה להתלונן.

בעצם נותרנו עם השאלה – היה או לא היה שם אונס? – האם הסרט מתעד מקרה אמיתי של אונס או שמדובר בסצינה משוחקת לעילא ובשחקנים בלתי רגילים?

הנה מה שנתן זהבי, שהיה מציל בסמוך לחוף מציצים וחלק מהקליקה של החבורה טוען שהיה בתקופה ההיא:

לדידו של זהבי, מדובר בחבורה של צעירים שובבים שהסתובבו עם מעריצות שהזדנבו אחרי המפורסמים ותו לא.
לי הפריע במיוחד איך הכלילו בכפיפה אחת את כל שלושת הכוכבים: אריק אינשטיין, שיסל וזוהר. איך שאני ראיתי את זה היו שם 2 קבוצות: בקבוצה אחת היו שיסל וזוהר ומנגד – אריק אינשטיין ז"ל. בעוד הקבוצה הראשונה כמו הולכת על קו דק שבין בידור להטרדה, אריק אינשטיין עמד בפני עצמו.

מהכתבה על חבורת מציצים ההוללת של אורלי וגיא לא יצאתי עם תובנות גדולות רק עם עוד ועוד שאלות. ברור שהסרט הזה הולך עד הקצה, זה סרט שמתעסק ומתרכז במיניות, אחרי הכול קוראים לו "מציצים". זה סרט על צעירים ועל מה שמעסיק אותם – ים, שמש, חוף, בוהמה, מין חופשי וחסקה, אבל זה גם סרט שבוחן גבולות ושואל –  מה מותר, מה אסור וסצנת ה"משפט" של אלטמן הקטן המפורסמת היא ההוכחה לכך: לצפייה בסרטון

כתיבת תגובה

תפריט נגישות