איך לבחור תיק למחשב נייד

בעידן שלנו בו מחשבים נהיו חלק בלתי נפרד מהחיים, התחלנו גם לקחת אותם איתנו לכל מקום אליו אנחנו הולכים. הלפּטופים נהיו חלק בלתי נפרד מאיתנו. סטודנטים, אנשי היי טק, מעצבים, אנשי פיננסים, אנשי שירות – היום רוב המקצועות דורשים ניהול ממוחשב ועל כן אנשים רבים מסתובבים עם כל המידע זמין לידם. המחשבים הולכים ומשתכללים, ויש המון סוגים, גדלים ומשקלים שונים.

כך נוצר צורך בשוק התיקים: תיק למחשב נייד שיאפשר את נשיאתו ממקום למקום באופן הנוח והיעיל ביותר.

סוגי התיקים למחשבים ניידים המצויים בשוק

  • תיק גב למחשב נייד: כשמו כן הוא – תיק בעל רצועות מותאמות לנשיאה על הגב כמו ילקוט בית הספר של פעם אבל עם תא מרופד מיוחד למחשב.
  • תיק צד: תיקים הנישאים על הכתף עם רצועה. כמו תיק הגב, אפשר למצוא תיקי צד בכל מיני עיצובים – מהקלאסיים הראשונים שיצאו לשוק בצבעים כהים וללא תאים רבים, ועד תיקים אופנתיים ממש בצבעים בוהקים ועם תאים מיוחדים לכל ה'פיצ'פקעס' שאנחנו רוצים.
  • תיק טרולי: תיק הטרולי שאנחנו מכירים מהנסיעות לחו"ל, עבר כיווץ קטן והתאמה, ומגיע היום בגדלים שמתאימים מאוד למחשבים ניידים. כך תוכלו לסחוב עוד מסמכים וכל מה שתרצו, בלי להעמיס יותר מידי על הגב.
  • תיק מעטפה: תיקי מעטפה מגיעים בגודל המדויק של המחשב הנייד. הוא למעשה תיק המגן על הלפּטופ בתוך תיק רגיל, ואין לו רצועות נשיאה כלשהן.

אז איך לבחור תיק?

מספר פרמטרים מסייעים לנו לבחור את התיק המתאים ביותר לצרכינו.

הראשון הוא הנוחות בנשיאה. אם אתם סטודנטים או אנשי שטח, חלק ניכר מהזמן המחשב יהיה עליכם ממש. לכן כנראה שתיק הגב הוא האופציה הטובה ביותר עבורכם. שימו לב שהתיק בעל רצועות נוחות, עבות ומרופדות לפיזור המשקל על הכתף. רצוי שצידו האחורי שפונה אל גבכם יהיה קשיח אך מרופד גם הוא. זה יגן גם עליכם וגם על המחשב.

הפרמטר השני הוא מקום האחסון בתיק. מי שלוקח איתו את המחשב כל יום הביתה ולא רוצה לקחת תיק נוסף ודאי צריך שהתיק יוכל להכיל דברים נוספים ולא רק את המחשב. ולכן וודאו שהתיק אכן מספיק מרווח ושיש לו מספיק תאים להכיל את כל מה שתצטרכו.

פרמטר שלישי הוא עמידות התיק ואיכות הריפוד. כוונתנו היא שיש לוודא כי התיק אכן מכיל את כל הריפוד שצריך כדי להגן את המחשב הנייד שנמצא בו מכל הצדדים. כמו כן, שהתיק עשוי מחומרים חזקים וגימור איכותי.

פרמטר רביעי לבחירת התיק המנצח הוא המראה. האפשרויות הנמצאות לפנינו היום בבחינת עיצוב וצבעוניות הן עצומות. כשאנחנו בוחרים תיק אנחנו צריכים לחשוב האם זה תיק שמתאים לייצג אותנו. לדוגמא, לשבת מול לקוח פוטנציאלי חשוב ולשלוף את המחשב מתיק צעקני… יכול להיות שנעשה את הרושם הלא נכון. התיק שלנו אומר משהו עלינו, אל תשכחו זאת לטוב ולרע.

למבחר תיקים למחשב היכנסו לאתר של אלטר תיקים ומזוודות.

כתיבת תגובה

תפריט נגישות