מידע למטייל הישראלי: מוזאונים בקייב (אוקראינה)

מוזיאון קייב

התיירים המבלים בקייב יכולים ליהנות משפע של אטרקציות תיירותיות. קצר הדף מלספר על כולן. הפעם נספר לכם על המוזאונים של העיר. בעיר קייב תוכלו למצוא מספר מוזאונים אשר מתאימים לתחומי עניין שונים ובטוח תמצאו אחד או שניים שבהם תרצו לבקר.

מוזאון המלחמה ופסל רודינה מאט – כמו ערים רבות באירופה, גם העיר קייב שילמה את המחיר של מלחמת העולם השנייה. מוזאון זה מציג את תולדות אוקראינה על רקע מלחמת העולם השנייה והזוועות אשר חוללו הנאצים. המוזאון נמצא מתחת לפסל בדמות לוחמת אשר מייצג את אמא המולדת. פסל זה מגיע לגובה של 62 מטרים (יותר מפסל החרות בארצות הברית). כאן תוכלו ללמוד על המלחמה ולראות מיצגים הכוללים אפילו מטוסים וכלי מלחמה מאותה התקופה.

מוזאון צ‘רנוביל – בשנת 1986 התחולל האסון הנורא בכור הגרעיני של צ‘רנוביל. זוהי הייתה התאונה הגרעינית החמורה ביותר עד היום. בעקבות התאונה זיהום רדיואקטיבי הגיע לאזורים נרחבים באירופה; אנשים רבים נהרגו במהלך האירוע ואלפים פונו מבתיהם עד לעצם היום הזה. מוזאון זה מציג את סיפורו המרתק והעצוב של האסון הגרעיני והשלכותיו על תושבי האזור. במוזאון תוכלו  אף לראות מסמכים סודיים וצילומים שהותרו לפרסום שנים רבות אחרי האסון.

מוזאון שער הזהב – שער הזהב הוא שער הכניסה הראשי של העיר העתיקה ואחד מסמלי העיר, יעד מעניין בפני עצמו. בסמוך אליו נמצא מוזאון הכולל פריטים ארכולאוגיים של ההתיישבות באזור ומציג פריטים היסטוריים של העיר.

מוזאון מנזר המערות (לאוורת קייב – פצ‘רסק) – לאוורת קייב פצ‘רסק היא מתחם של מנזרים עתיקים וגם כנסיות אשר שוכן על גדות הנהר.המנזר הראשון שהו הוקם לפני כאלף שנה. כדאי לבקר גם במתחם המלא במבנים מעניינים וגם במוזאון. במקום ישנם כמה מוזאונים, אחד המעניינים הוא מוזאון מעניין של מיקרו מיניאטורות, כלומר מייצגים כל כך קטנים הדורשים מיקרוסקופ, וכמובן ישנו גם מוזאון האוצרות העתיקים.

מוזאון One Street Museum – זהו מוזאון המתמקד בהיסטוריה וההוויי של רחוב אחד בקייב, רחוב Andreyevsky Spusk. זהו רחוב עתיק וציורי המלא בהיסטוריה. במוזאון זה תוכלו לראות עתיקות, צילומים וכל מיני דברים מעניינים מהרחוב המעניין הזה.

כתיבת תגובה

תפריט נגישות