הארנב מקפץ על קיבתו: כל מה שחשוב לדעת על אוכל לארנבים

כשניגשים ללמוד על אוכל לארנבים, חשוב להתחיל מפרט מידע בסיסי ומשמעותי: בדומה לבני אדם, יש הבדל גדול בין מה שארנבים היו רוצים לאכול לבין מה שבריא להם לאכול. מערכת העיכול של הארנב היא עדינה ורגישה וכדי שהיא תפעל באופן מיטבי, ללא בעיות בריאותיות ובלי שהארנב היקר ללבכם יסבול מהשמנת יתר, יש להקפיד להאכיל את הארנב במזון המומלץ עבורו ובכמות המומלצת. מה ארנבים אוכלים?

כלל אצבע ראשון באוכל לארנבים: ארנב שמח אוכל סיבים תזונתיים

מערכת העיכול של ארנבים זקוקה לסיבים תזונתיים כדי לתפקד באופן נורמלי ותקין. עשב, ירקות וחיטה הם מרכיבים עיקריים בתזונה נכונה לארנבים. גם אם ברצונכם להאכיל את הארנב שלכם במזון מעובד (עליו נרחיב בהמשך), חשוב שתדעו שהוא לבדו אינו עשיר מספיק בסיבים תזונתיים ועלול לגרום לארנב שלכם למחלות כמו סוכרת, השמנת יתר ובעיות עיכול שונות. כאן חשוב להדגיש כי למעשה, כל מזון שהוא לא עשב טרי, חיטה או ירקות הוא בהגדרה חטיף ויש להגיש אותו לארנב בכמות מתונה. ירקות, עשב וחיטה – מותר ללא הגבלה!

כלל אצבע שני באוכל לארנבים: ירקות או לא להיות

כפי שנכתב בסעיף הקודם, ירקות הם הבסיס החשוב ביותר לתזונה של ארנבכם ויש להאכיל אותו בירקות מגוונים על בסיס יומיומי כדי לשמור על בריאותו ועל תזונה מאוזנת. הירקות המומלצים: פטרוזיליה, גזר, עלים ירוקים מכל הסוגים, ברוקולי וכו'. מעבר לכך שמדובר במקור נפלא לסיבים תזונתיים, הירקות עשירים בויטמינים ובנוגדי חימצון החיוניים לבריאות הארנב. ירקות שיש להימנע מהם: שעועית, כרובית וכרוב, תפוח אדמה וחסה מסוג אייסברג. הם עלולים לגרום לבעיות רפואיות לא נעימות.

כלל אצבע שלישי באוכל לארנבים: מזון מעובד (Pellets) – מותר אבל במידה

אוכל לארנבים שמיוצר באופן תעשייתי הוא לא חלופה רעה והוא בהחלט אפשרות טובה כשאין בנמצא מזון טרי. עם זאת, חשוב לדעת שהוא לא יכול להוות תחליף עיקרי לירקות ולמזון עשיר בסיבים תזונתיים. ארנבים שמזון מעובד הוא מקור המזון העיקרי שלהם נוטים לחלות בסוכרת, לסבול מלחץ דם גבוה, מהשמנת יתר ומבעיות רפואיות אחרות. על כן, חשוב להגביל את צריכתו ולבסס את תזונת הארנב בעיקר על עשב טרי, על ירקות ועל חיטה.

משהו קטן לנשנש: גם ארנבים נהנים מחטיפים

שתי כפות של פירות טריים ביום לארנב בוגר הם החטיף האידיאלי עבור הארנב שלכם. רוצים לתת לארנב לכרסם משהו? תנו לו ללעוס ענפים של עץ תפוח, גבעולי בזיליקום, קני במבוק או קליפות של אגוז קוקוס והוא יהיה מאושר.

כתיבת תגובה

תפריט נגישות