בדק בית

בדק בית והליקויים שיכולים לסכן אתכם ואת ערך דירתכם

כאשר אתם רוכשים דירה מקבלן או אפילו דירה יד שנייה אתם סומכים על המוכר, קבלן או אדם פרטי כי ישתמש בחומרים איכותיים, כי יעבוד בסטנדרטים גבוהים וכי יעמוד בתכנון שחתם עליו בחוזה. גם בדירה יד שנייה אתם מצפים שבעלי בדק ביתהדירה הקודמים יתקנו קלקולים בדירה ויתנו לכם דירה שטופלו בר נזקים של זמן ושנים שעברו על הדירה. החוק גם מגן עליכם ככל הנוגע לרמת הדירה שאתם רוכשים בדמות בדיקת בדק בית זאת תקופה בה אתם צריכים ויכולים להפנות את הטענות שלכם כלפי הקבלן או כול מוכר אחר ולדרוש ממנו באופן חוקי לתקן ליקויים שאיתרתם בדירה.

איתור ליקויים על ידי מומחה

לא כול ליקוי, אדם מן השורה יכול לאתר ולכן קונים רבים פונים לאדם עדיף אדם מומחה בתחומי הבניה כדי שיבדוק את הבית ויראה איזה ליקויים גלויים וחבויים יש בבית או בבניין. איש מומחה מתחום הבניין כמו מהנדס בניין ידע לזהות ולאתר ליקויי בניה שאתם בתור אנשים מן השורה לא תדעו לאתר. למציאת ליקויי בניה יש חשיבות כספית כמובן אבל לא רק חשיבות כספית. יש ליקויים שהם ממש מסוכנים ויכולים לגרום לתקלות, סכנות, ולגרום לפציעה או אפילו לסכנת חיים. ליקויי בניה על סוגיהם השונים פוגעים ברמת החיים שלכם ובאיכות החיים שלכם כדיירים.

סוגי בדק בית

בדק בית קלאסי הוא תקופה הנקבעת בחוזה כאשר קונים דירה מקבלן אבל היום נהיה הרבה יותר מקובל לעשות בדק בית גם כאשר רוכשים דירה מיד שנייה. בדיקות לבית שאתם קונים אותו הופכות להיות מקובלות יותר ויותר. תופעה זאת היא הגיונית ומובנת. אם כאשר קונים רכב שולחים אותו למכון בדיקה הרי על אחת כמה וכמה חשוב לעשות בדק בית כאשר קונים בית חדש. בדק בית לבית יד שנייה שאתם רוכשים יראה לכם אם כדאי לקנות וגם ייתן לכם כלים להתמקח עם המוכר כאשר אתם מודעים לליקויים שמורידים מערכה של הדירה. כך תוכלו לרכוש דירה מצוינת במחיר טוב הרבה יותר וזול הרבה יותר.

דירה ללא פגמים

ליקויי בניה פוגמים ביופי ובשלמות של הדירה וכאשר אתם משלמים סכום ניכר על דירה חדשה או דירה יד שנייה סביר ולגיטימי לדרוש דירה ללא פגמים אסתטיים וודאי ללא פגמים שיש בהם סכנת בטיחות. כך שבשנה הראשונה שקניתם דירה מקבלן יש לכם זכות לאתר ליקויים ולחיים את הקבלן לתקן אותם על הצד הטוב ביותר.

 

כתיבת תגובה

תפריט נגישות