למה צריך בודק חשמל ובמה הוא עוזר לנו?

רבים מאתנו אמנם יודעים כי יש צורך להיעזר בחשמלאי מעת לעת, אבל האם אתם יודעים מהו התפקיד המיוחד והחשוב של חשמלאי בודק? תפקיד זה, הוא קריטי מאד ללא מעט גורמים – החל מאנשים שגרים בבית פרטי, דרך עסקים שזקוקים לרישיון, ועד למפעלים ולמוסדות ציבור. בעזרת בודק חשמל, אתם יכולים גם לדעת שתשתית החשמל במתחם שבו אתם גרים או עובדים היא בטיחותית לחלוטין, גם לתחקר תאונות הקשורות בחשמל, וגם לקבל אישורים הנדרשים לא פעם כדי להקים עסקים! אז איך בודק חשמל מוסמך יכול לעזור לכם בכל אחת מהפעמים הללו?

להבין את תפקידו של בודק חשמל

  • כשאתם זקוקים לאישור – כל עסק אשר צריך לקבל רישיון עסק, צריך בין השאר גם לקבל שלל אישורים מכל מיני גורמים. האישור המרכזי והחשוב הוא לא פעם האישור של מכבי האש, אשר רוצים לוודא כי תשתית החשמל בעסק שלכם היא תקינה ובטיחותית, ואין שום סכנה שייגרם קצר אשר יגרום לשריפה בתוך העסק. כמו כן, לא רק מכבי האש רוצים להיות בטוחים שתשתית החשמל בעסק שלכם היא תקינה. גם חברת הביטוח אשר תבטח את העסק שלכם, תרצה לוודא שנקטתם בכל הצעדים המתבקשים כדי למנעו ההצתה שכזו. כמובן שגם מחלקת רישוי העסקים ברשות המקומית, לא תעניק את החותמת הסופית לאישור – אם לא יהיו לכם כל האישורים האחרים. המשותף לכל האישורים הללו הוא שבעזרת בודק חשמל, אתם תוכלו לקבל אותם! בודק חשמל מוסמך בעצם הוא הסמכות אשר יכול לבחון את תשתית החשמל בעסק שלכם, לוודא שאין שום ליקוי בתשתית, שיש לכם מערכות הגנה טובות – וכך תקבלו את האישורים, ותוכלו להתחיל להפעיל את העסק.

 

  • ביקורות של חברת החשמל – עסקים רבים, וכן ארגונים וגופים ציבוריים, עומדים לעתים בביקורות יזומות של חברת החשמל. ביקורות אלו, במידה ולא עוברים אותן בציון מספק, עלולות להשבית את העסק לחלוטין אם מתגלים ליקויים חמורים! לכן כדאי מאד לא לקחת שום סיכונים, ולהזמין מראש חשמלאי בודק. החשמלאי יוכל לבחון לעומק את תשתית החשמל בעסק או בארגון שלכם, ולהצביע על כל הליקויים מראש. כעת החשמלאי גם יוכל להציע לכם שירותי תיקון לתשתית החשמל. כך, כאשר חברת החשמל תגיע לבצע את הביקורת שלה – אתם תעברו אותה ללא כל בעיה.

 

  • תחקור ומניעה של שריפות – שריפות רבות מקורן בלוחות חשמל עם עומס יתר, ובתופעות של קצר חשמלי אשר במקום להשבית את המערכת גורם להתלקחות והתנפצות. לכן, בודק חשמל מוסמך נדרש על מנת לבצע בדיקות מקדימות, ולוודא שאין שום סיכון שכזה באופן כללי. כמו כן במקרים של שריפות, נדרש להזמין חשמלאי בודק, אשר יבחן את המצב ויבדוק האם אכן מקור השריפה הוא בלוח החשמל.

 

יש לא מעט סיבות!

אם כן, יש לא מעט סיבות ליצור קשר עם בדוק חשמל אשר יגיע למקום ויבחן את תשתית החשמל. שימו לב כמובן שיש לו רישיון בתוקף – ושיהיה לכם בהצלחה!

כתיבת תגובה

תפריט נגישות