למה לא אמרו לי את זה לפני שהתחלתי בגידול קנאביס…?

כאשר רק התחלתי לגדל קנאביס הייתי המום לנוכח כל המידע והמדריכים הזמינים היום לכולנו. בטח רבים מכם יוכלו להזדהות איתי: כאשר מתחילים לקרוא ולחקור על גידול קנאביס הכול נראה מאוד מורכב ומסובך. כל כך הרבה מילים, כל כך הרבה דעות ועמדות וכל כך הרבה בלגאן בעיניים.

רק אחרי שהתחלתי לגדל בעצמי הלכה למעשה, הבנתי שבעצם גידול הידרו הוא די פשוט, ובלבד שיודעים איך לעשות זאת בצורה הנכונה. די מהר הבנתי שהוטרדתי על ידי דברים זניחים והזנחתי דברים חשובים, שנראו לי כמו מטרד. אז, בראשית דרכי, לא היה לי מושג איך להפריד בין עיקר לתפל.  כך שאם אתם רוצים להגדיל את הסיכוי ליבול משובח כבר בפעמים הראשונות, אז כדאי לכם להמשיך לקרוא וללמוד מהטעויות שאני עשיתי…

זה לא קשה בכלל, זה דווקא קל. אחת הטעויות הכי קריטיות שעשיתי מקורן דווקא בתפיסת תהליך הגידול. הייתי בטוח שמדובר במשימה שרק מעטים צולחים אותה ותפיסת מוטעה זו לבדה עיכבה אותי. האמת היא אחרת לגמרי: גידול צמחי קנאביס זה לא כזה סיפור גדול, למעשה זה די קל. וזה נכון בין אם אתם מגדלים באדמה שבחצר שלכם או בארון בבית עם מערכת הידרופונית. ניתן ליהנות מיבול לא רע בכלל כבר בפעמים הראשונות, גם אם אתם עדיין לא מקצוענים. זכרו, הכול מתחיל בראש!

יותר חומרים מזינים משמעותם יותר יבול – NOT!. אחת הטעויות הראשונות שלי היו שסברתי (משום מה) שככל שאני 'אדחוף' יותר חומרים מזינים לצמחים שלי כך הם יגדלו מהר יותר. אפילו נתתי כינוי מחמד לחומרי המזינים "The Good Stuff" ונהגתי לשים מהם בשפע. עם הזמן ועם הניסיון למדתי שלא צריך לשפוך חומרים מזינים ללא הכרה. צריך להתאים את החומרים המזינים לגידול ולספק לצמחים את חומרי התזונה הבסיסיים שנחוצים להתפתחותם. למעשה אפשר ליהנות מיבול נפלא אם רק מקפידים להתאים את החומרים ודואגים להזנה בסיסית ואיכותית. זכרו, פחות זה יותר.

ויהי אור. עם יד על הלב, אחת המסקנות הכי חשובות שלמדתי מניסיונות גידול הקנאביס שלי היא שאלמנט התאורה הוא חשוב מאוד ואין להקל בו ראש. אם אתם רוצים יבול מרשים, הקדישו תשומת לב לתאורה. לכן כאשר אתם קונים תאורה לגידולי קנאביס במקום סגור (בית, חדר, מחסן, ארון) השקיעו באיכות, זה ישתלם לכם לטווח הקצר והארוך.

זן ואמנות גידול קנאביס. עוד טעות שעשיתי והלוואי ומישהו היה שם לומר לי לא לעשות אותה נוגעת לזני קנאביס. בפעמיים הראשונות שגידלתי השתמשתי בזרעים שנותרו לי מהעבר, לצערי זה נגמר בבכי. לכן ההמלצה הבאה שלי היא לתת את דעתכם לזנים שאתם רוצים לגדל, להכיר את היתרונות והחסרונות של כל אחד מהם ולהבין איזה זן אתם אוהבים. יש זנים שגדלים מהר יותר בתנאי פנים, יש זנים שגדלים לגובה גבוה בעוד אחרים נמוכים יותר. יש זנים שמניבים יותר פר יבול ויש כאלו שפחות. יתרה מכך, לכל זן טעם ייחודי ומיוחד וכל אחד צריך לבחור את הזן המועדף עליו.

אם מישהו היה אומר לי את כל הדברים האלו כאשר רק התחלתי לגדל, הייתי יכול לחסוך הרבה מאוד זמן וגם קצת כסף. לצערי, לא היה מי שימנע ממני טעויות מיותרות, אבל אם תעקבו אחר ההמלצות שלי תוכלו להתחיל לגדל קנאביס בקלות וליהנות מיבול איכותי במהירות.

גידול הידרופוני זה הדבר הבא שחובבי גידול ביתי חייבים להכיר

למה כדאי גם לכם לעבור לגידול הידרופוני ביתי?

כתיבת תגובה

תפריט נגישות