קניית אקווריום

קניית אקווריום מאפשרת לכם לגדל דגי נוי, צמחיה ואלמוגים.

אקווריום יכול להוסיף יופי לחדר שבו הוא מוצב. ניתן להציב אקווריום גם בבית וגם במקומות עבודה.

 

הציוד שדרוש בשביל אקווריום

ניתן לרכוש בחנות שמתמחה בתחום – אקווריום למכירה שהוא בהזמנה מיוחדת, בקרי PH, מערכות טיהור מים, גופי תאורה מתקדמים ביותר, מערכות של CO2, מערכות אוטומטיות למילוי מים, מפרקי חלבונים ועוד.

 

גידול של דגי נוי נחשב לתחביב פופולרי מאוד. התחביב של גידול דגי נוי הוא התחביב השני הנפוץ בעולם לאחר התחביב של גינון.

מרבית דגי הנוי הם דגים של מים מתוקים בגלל העובדה שקל יותר להחליף מים מתוקים שבתוך אקווריום לעומת ביצוע של החלפה של מי ים מלוחים. היתרון בגידול של דגי מים מלוחים הוא שהם יותר מגוונים מדגים של מים מתוקים.

אקווריום יוסיף למשרד שבו אתם מקיימים פגישות אווירה נעימה. אקווריום במקום ציבורי, כמו למשל אקווריום בבית קפה או אקווריום במספרה יוסיף הנאה לקהל הלקוחות שלכם ויגרום לאנשים לחזור אליכם.

ישנם גם אקווריומים עם צמחי מים נדירים שהם מאוד יפים, כאשר בתוך אקווריום שכזה יש בדרך כלל מערכת מערכת אוסמוזה הפוכה, מערכת CO2, וגם מערכת של תאורה חזקה.

ישנה האפשרות לגדל דגי נוי בברכת נוי שנמצאת בחצר או במרפסת גדולה או בפטיו. יש גם את האפשרות להוסיף אל אקווריום אלמוגים שונים שניתן לקנות, כאשר אלמוג נחשב לבעל חיים ימי.

 

מעט היסטוריה

ישנו תיעוד שמלמד על כך שדגי נוי שהם מסוג דגי זהב הוצגו לראווה בסין בתקופת שושלת סונג (שהייתה בין 960 לספירה ל- 1,279 לספירה).

בסביבות שנת 1,200 לספירה, הקיסר הסיני פעל כדי להרבות את דגי הזהב שלו בסביבה מבוקרת ותוך מספר שנים הגידול של דגי זהב הפך לתחביב של בני מעמד האצולה של סין.

בתחילתה של המאה ה-16 לספירה גידול דגי זהב הופך לתחביב נפוץ בסין ובעוד מדינה נוספת במזרח הרחוק, יפן.

כאשר לקראת סופה של המאה ה-16 נכתב ומופץ הספר הראשון שמלמד כיצד יש לגדל דגי זהב.

גם כיום יפן נחשבת ליצואנית גדולה של דגי זהב שהם בעלי איכות גבוהה.

דגי קוי

דג הקוי, או "נישיקיגוי" שפירושו ביפנית : "קרפיון רקום רקמת זהב". הוא זן מבוית של קרפיון מצוי, מוצא הקוי הוא מסין אבל מרבית הזנים פותחו ביפן.

מדובר על דג חזק שמסוגל לשרוד גם בטמפרטורות נמוכות שיש בחורף במקום מוצאו, סין.

בתנאים הטובים ביותר הוא מסוגל להגיע לאורך של 150 ס"מ (מטר וחצי) ולחיות שישים שנה. כאשר יש דיווחים על דגים שהגיעו לגיל מאתיים.

מרבית הגדילה של הקוי מתבצעת בשנתיים הראשונות לחייו. עם זאת הוא גדל עד ליום מותו, כסנטימטר אחד עד שני סנטימטר בכל שנה.

במדינת ישראל קיימים מספר מכונים לגידול קוי, בקיבוצים הזורע, גן שמואל, כפר רופין, מעברות, מעגן מיכאל. בנוסף יש מכונים חקלאיים נוספים כמו המכון המתקדם שנמצא במושב תרום שאף מפתח זנים חדשים של קוי.

מרבית ההכנסות מגידול דגי נוי בישראל מקורם ביצוא של דגי קוי, כאשר לקוחות בחוץ לארץ מוכנים לשלם אף עשרות אלפי שקלים בעבור דג יוקרתי בודד.

KHV – היא מחלה שפוגעת בצורה קשה בדגי הקוי (ראשי תיבות של Koi Herpes Virus), המחלה מביאה לפגיעה בזימי הדג שמת תוך כ- 10 עד 12 יום.

בברכת גידול שיש בה את הנגיף ימותו תשעים אחוז מהדגים תוך פרק זמן קצר של שבועיים.

הדגים שמגדלים אותם בארץ עוברים חיסון נגד המחלה, כאשר החברה שפיתחה את החיסון היא חברה ישראלית ששמה הוא קו-וקס. מלבד מחלה זאת הדג הוא חזק וחסין עד מאוד.

לסיום, קניית אקווריום יכולה להוסיף יופי מיוחד לביתכם או למקום עבודתכם.

 

כתיבת תגובה

תפריט נגישות