ריצוף קרמיקה

כאשר אנו מתכננים לבנות או לשפץ את הבית אחד הדברים הראשונים הוא בחירת קבלן לביצוע הפרויקט וסיבוב באולמות התצוגה של חנויות הקרמיקה ועיצוב הבית בחירת אריחי הריצוף לבית חשובה מאוד מכיוון שהיא הדבר הראשון אותו אנו בוחרים בתהליך עיצוב הבית.

לאחר בחירת הריצוף מתחילים להתאים את שאר האריחים, חיפויים למקלחת ולמטבח, שיש למטבח בהתאם לקו העיצובי שבחרנו.

המבחר הוא גדול מגוון סוגי האריחים מתחלק לשלושה סוגים קרמיקה גרניט פורצלן מט היינו ריצוף סטנדרטי ללא שכבת ציפוי, גרניט עם ציפוי מזוגג הוא אריח בעל שכבת זכוכית השומרת על החוזק האריח ומקנה לו טקסטורה מיוחדת , והאחרון אשר היום נהייה פופולרי יותר ויותר הוא ריצוף מבריק אשר האריח עובר תהליך ליטוש ובעל ציפוי מבריק ויפה.

אריחים מהסוג המבריק מתאימים בעיקר למשרדים וכדומה עקב הקושי לשמור על ניקיונם. הלכלוך מצטבר ובולט מאוד דבר הגורם לנו להשתעבד לניקיון הריצפה. לכן מומלץ לרצף עם גרניט פורצלן מט בזכות הקלות בשמירת ניקיון הבית.

דבר חשוב נוסף הוא איכות האריח קיימים בשוק מגוון ריצופים זולים אשר לא חסרונם הגדול הוא איכות ההדפסה אשר נשחקת עם הזמן וכך הריצוף לא שומר על יופיו, וחוזק האריח אריחים זולים היינם דקים יותר ולכן נוטים להישבר בקלות.

האריחים היקרים לעומת זאת חזקים יותר עמידים יותר והם מבחינת חוזק והן שמירה על יופי האריח לאורך שנים ללא צורך בתחזוקה מיוחדת. אריחים אלו נמכרים בחנויות בדרך כלל בין 150 ל250 ש"ח למטר ויותר.

כיום ניתן למצוא בחנויות אריחים בגודל סטנדרט החל מ 20X20 ועד 60X60 ובחנויות יוקרתיות ומקצועיות יותר קיימים גם אריחים גדולים יותר בגודל 80X80 אלו אריחים מעל הסטנדרט המקובל נותנים לבית הרגשה של מרחב. אריחים אלו יקרים יותר אך מומלץ לאנשים שאוהבים הרגשה של בית מרווח.

חושב לדעת לא כל שיפוץ מצריך פירוק הבלטות הישנות של הבית דבר הגורם לבלגן גדול ולעבודה רבה אשר עולה כסף רב. את הגרניט פורצלן ניתן להדביק על גבי הריצוף הישן בבית ובכך לחסוך בהוצאות ובזמן העבודה.

כתיבת תגובה

תפריט נגישות