תזונת הילדים

נושא התזונה של ילדינו מצריכה חשיבה מעמיקה ותכנון נכון וזאת מכיוון שמחקרים רבים מראים כי כמות הג'אנק שהילדים של היום מכניסים לגופם היא אדירה ואי שמירה על תזונה נכונה תגרום להם בעתיד הרחוק ובהווה לבעיות רפואיות כתוצאה מהשמנת יתר והצטברויות רעלים.

אז מה לעשות לא להזמין יותר פיצות?

ובכן התשובה לשאלה זו היא חד משמעית לא! אין כל צורך באיסור מוחלט על מזונות מהירים וזאת מכיוון כי כל דבר שתעשו בצורה קיצונית סופו יהיה מר ולא כמתוכנן. תמשיכו להזמין מידי פעם פיצות הביתה, המבורגרים, צ'יפס ושאר מאכלי הג'אנק אך השתדלו לעשות כך אחת לחודש, או אחת לשבועיים והימנעו ממצב בו אתם נותנים לילדים מאכלים אלו מספר פעמים בשבוע.

הבעיה העיקרית בג'אנק פוד היא כאשר זו הופכת להיות קבועה בתזונתם של הילדים ובמינונים גבוהים אשר גורמים להצטברויות של שומנים ורעלים אותם מכילים מאכלים אלו בגופם של הילדים.

אז מה כן לעשות?

ראשית הרגילו את ילדיכם למזון בריא יותר, דאגו להכין להם ארוחות חמות וטריות שהם אוהבים ובכך להוריד מעט את הרצון למאכלי הג'אנק, כמו כן דאגו פעם בשבועיים או פעם בחודש כן לקחת את הילדים למסעדה המגישה מזון מהיר שבה הם יוכלו לבחור בעצמם את האוכל ובכך לשנות את דפוס החשיבה האסורה שיש על מאכלים אלו (לעיתים מה שנדמה לילדים ולמתבגרים כאסור גורם להם דווקא לרצותו יותר).

מה כל כך רע במאכלים אלו?

ובכן מאכלים אלו קודם כל עתירי שומן רווי אשר מצטבר בגופם של הילדים וגורם למצב מדאיג של השמנת יתר כבר בגיל כל כך צעיר, השמנה זו גורמת לילדים מעבר לנזק הרפואי שטמון בה גם נזק נפשי חמור שימשיך עמם הלאה בחיים כאשר ביטחונם האישי והדימוי העצמי שלהם יינזקו כתוצאה של השפלות והצקות הילדים האחרים בגן ובבית הספר בו היו.

מעבר לכך מאכלים אלו לרוב רווים בשומן טראנס, מונוסודיום גלוטומת ורעלים נוספים אשר עלולים לגרום בעתיד מחלות קשות ומסוכנות אשר עלולות גם להוות סכנה מוחשית על חייהם של ילדיכם כגון: סרטן מעי הגס, חסימת עורקים, התקפי לב, מחלות סרטן נוספות וכ"ו..

אם הילדים מתעקשים מה לעשות?

ובכן סביר מאד להניח כי ילדיכם יתעקשו על עניין זה ואפילו צפויים לא לאכול את הארוחה שתתנו להם במקום, אל תישברו התעקשו בחזרה, הבטיחו להם את הפיצה, צ'יפס, המבורגר או כל ג'אנק פוד אחר שהם רוצים בפעם אחרת, אך הפעם התעקשו שזוהי הארוחה שהם צריכים לאכול.

לעיתים הורים רבים נשברים כאשר הם רואים כי הילדים אינם אוכלים ומעדיפים שיאכלו את הג'אנק העיקר שיאכלו, ההתעקשות במקרה זה כדאית מכיוון והנזקים שנגרמים עקב צריכה קבועה של מזון זה הם קשים ויגבו מחיר אם במוקדם או במאוחר.

כתיבת תגובה

תפריט נגישות